59 edycja - od 19 listopada do 10 grudnia 2016

opublikowane: 21 lis 2016, 14:51 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 23 lis 2016, 13:34 ]
Zecchino 59 edycja CD 2016

     Tegoroczna edycja Złotego Cekina odbywa się nie tak jak dotychczas przez pięć kolejnych dni, tylko w cztery soboty od 19 listopada aż do do 10 grudnia 2016 r. To nie jedyna nowość - po raz pierwszy w historii festiwalu pojawiła się też piosenka śpiewana w całości po angielsku - niezwykle przebojowa i urocza "Choof the train" z Wielkiej Brytanii.
     W konkursie możemy usłyszeć 12 piosenek, a każdą z nich widzowie mogą podziwiać wraz z unikalnymi kreskówkami powstałymi we współpracy z Rai Fiction. Międzynarodowym akcentem oprócz "Choof the train" jest piosenka "Pikku Peikko" oparta na motywach finlandzkich baśni dla dzieci.Wykonują ją Iacopo Cioni i Annika Martin Anello:

Lorenzo Ravastini


     Kolejny uczestnik to 8-letni Lorenzo Ravastini (po prawej) pochodzący z południowej Sardynii. Jego największą pasją, oprócz śpiewania, jest piłka nożna.

    Jeśli miałbym wybierać, to Lorenzo jest moim zdecydowanym faworytem do tegorocznej nagrody Złotego Cekina. Chłopiec wykonuje utwór solo "Il dinosauro di plastica" z towarzyszeniem chóru Piccolo Coro dell'Antoniano:


   Tegoroczny festiwal był pełen piosenek o przyjaźni. Pięknie o niej zaśpiewali Giacomo Fantin i Glenda Vettori w piosence "Raro come un diamante". Poniżej wersja kreskówka do obejrzenia i posłuchania:


     Na koniec warto posłuchać prawdopodobnie najzabawniejszej piosenki tego roku. "Cerco un circo" to utwór o wymarzonym cyrku, wykonany przez dwóch malców (wyglądających całkiem jak bracia, a jednak zupełnie niespokrewnionych) Giuseppe Chiolo i Luca Morello:


     Na ogłoszenie zwycięzców 59 edycji najsłynniejszego dziecięcego festiwalu na świecie trzeba poczekać aż do finałowego odcinka 10 grudnia 2016, do zobaczenia od 16:45 do 18:45 na Rai 1, transmisja dostępna zarówno drogą satelitarną jak i przez stream w Internecie.