56 edycja - od 19 do 23 listopada 2013

opublikowane: 24 lis 2013, 15:43 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 25 lis 2013, 11:48 ]
     Tematem przewodnim 56 edycji Zecchino d'Oro była historia chóru Piccolo Coro dell'Antoniano, który obchodził pięćdziesięciolecie istnienia. Z tej okazji podczas każdego z pięciu dni imprezy przypominano najbardziej znane piosenki z poprzednich edycji festiwalu. Podczas trzeciego dnia wykonano słynną piosenkę Popoff z 9. edycji. Pokazywano także archiwalne zdjęcia i nagrania dziecięcego zespołu.

Uczestnicy 56 edycji Zecchino d'Oro:
56 edycja Zecchino d'Oro 2013
W pierwszym rzędzie od lewej Jacopo GolinMartino Vaona, mniej więcej w środku Simone Cavallaro, a na samym brzegu z prawej Giacomo Pedini. Na zdjęciu zabrakło małego Brazylijczyka Liama Sampaio, który śpiewał w duecie z Letizią Manzato.

     Jednym z najlepszych uczestników tej edycji Zecchino d'Oro był Giuseppe Simone Cavallaro. Chłopiec pochodzi z Acireale na Sycylii. Urodził się ok. 2002 r. Od czwartego roku życia uczy się w miejscowej szkole Settenote pracującej wg. programu wczesnej edukacji muzycznej Yamaha. Nie jest on pierwszym uczestnikiem programu pochodzącym z tej szkoły. W zeszłym roku jednym ze zwycięzców był inny wychowanek Settenote - Andrea Leonardi.

Simone zaśpiewał piosenkę o Panu Kangurze ("Mister Doing"). Czwartego dnia wystąpił ze ze szczególnym akompaniamentem wykonywanym na żywo na dużych instrumentach:

     Martino Vaona został laureatem wprowadzonej w tym roku nagrody "Zacchino Social", liczonej wg. ilości facebookowych like'ów. Można więc uznać go za ulubieńca publiczności. Jego piosenka traktowała o nieśpiesznym życiu afrykańskiego leniwca:

     Ostatnim chłopięcym solistą był jeden ze starszych uczestników Giacomo Pedini. Pochodzący z Perugii dziesięciolatek zaśpiewał piosenkę "Il Verbivoro":

Na widowni można było dostrzec uczestnika poprzedniej 55 edycji Zecchino d'Oro Lorenzo Duoccio.