Wydarzenia‎ > ‎Telewizyjne‎ > ‎The Voice Kids‎ > ‎

Голос Діти (Ukraina) - seria pierwsza - 4 listopada - 6 stycznia 2013

opublikowane: 10 lis 2012, 10:34 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 1 lut 2013, 14:30 ]
4 listopada 2012 - odcinek 1 (eliminacje)

     Gwiazdą pierwszego odcinka był Arsen Szawliuk (Arsen Shavlyuk / Арсен Шавлюк). Jest to jeden z najlepszych i jednocześnie najmłodszych uczestników konkursu. Chłopiec urodził się w Kijowie 17 marca 2005 r. Ma 7 lat. Od kilku lat występuje z grupą artystyczną Paradiz Kids. Jest utalentowany aktorsko, wspaniale śpiewa, ponadto świetnie prezentuje się jako mały model. Jest to widoczne na zaprezentowanych poniżej fotografiach:

Cały występ siedmioletniego Arsena:

     Najpierw chłopiec pokazuje swój talent aktorski. Z płaczem przekonuje widzów, że jakoby "nie chce być artystą". Potem przygotowuje się do występu. Kiedy śpiewa piosenkę "А я милого узнаю по походке" (A ja lubię spacerować), wszyscy jurorzy naciskają przyciski, żeby odwrócić fotele. A później nawet śpiewają z małym wokalistą na scenie. Sama piosenka jest nieco przygłuszona przez okrzyki i oklaski, można więc posłuchać jej w oryginale tutaj:


25 listopada 2012 - odcinek 4 (eliminacje)

     Nazar Stiniański (Nazar Stinyanskyy / Назар Стінянський) urodził się w 2002 r. Ma obecnie 10 lat. Mieszka w Winnicy - dużym mieście w środkowej części Ukrainy.
     Kilka miesięcy temu został potrącony przez samochód. Doznał wstrząsu mózgu i złamania małego palca. Na szczęście szybko doszedł do siebie i podczas występu nie było już nawet śladu tego nieszczęśliwego wypadku.
     Nazar jest fanem Andrea Bocelliego. Słucha dużo muzyki klasycznej, głównie wokalnej. Pragnie zostać znanym ukraińskim piosenkarzem. Śpiewa od piątego roku życia. Oprócz śpiewu uczy się gry na flecie i pianinie oraz tańca. Występ w programie Głos Dzieci był jego debitem scenicznym.
     Chłopiec wszedł na scenę z uśmiechem i radośnie zaśpiewał piosenkę "Leśny jeleń" (Лесной олень). Tylko jeden juror, Oleg, odwrócił krzesło, ale to wystarczyło do awansu. Teraz będzie on trenerem wokalnym Nazara i przygotuje go do dalszej rywalizacji. Mężczyzna tuż po występie przyznał, że spodobała mu się ta piosenka, ponieważ przypomniała mu dzieciństwo, kiedy sam był pionierem.

Poniżej cały występ Nazara:

2 grudnia 2012 - odcinek 5 (eliminacje)

     Bliźniaki Iwan i Andriej Mendrikow (Ivan i Andrei Mandrikov / Иван и Андрей Мандриков) ze środkowo-ukraińskiego miasta Czerkasy
 to kolejni uczestnicy "Głosu Ukrainy: Dzieci", którzy zachwycili jurorów. Cała trójka odwróciła fotele i chciała mieć chłopców w swojej drużynie. Niepozorni jedenastolatkowie zaśpiewali piosenkę "Сердцем к сердцу" (Serce do serca) w stylu rap. W kilkanaście sekund poderwali do tańca całą publiczność, a chwilę później także jurorów.


Ich uroczy występ można obejrzeć tutaj:

     Mikita Konowalow (Mikita Konovalov / Микита Коновалов) ma 12 lat. Jest to drobny chłopiec o sympatycznej buzi. W wywiadach pochwalił się widzom, że ma duże powodzenie u dziewczyn. Mama mówi o nim, że ma wiele znajomych, dzięki przyjaznemu i pogodnemu usposobieniu. Lubi się wygłupiać i ma ciekawą "artystyczną" osobowość.
     Mikita śpiewa odkąd skończył 4 lata. Wkrótce po tym, jak rodzice odkryli jego talent, został posłany do szkoły muzycznej. 
     Chłopiec zaśpiewał piosenkę "Тутти-Фрутти" (Tutti-frutti). Widać było, że bardzo denerwował się przed występem, ale zupełnie niepotrzebnie. Publiczność i jurorzy przyjęli jego występ bardzo ciepło. Wspierała go także cała rodzina, która była obecna w studiu.

Pełny występ Mikity na kanale Goloskrainy (na początku krótka narada jurorów):

9 grudnia (wraz z końcem szóstego odcinka) zakończyły się eliminacje. 16 grudnia rozpoczęła się bitwa na głosy. W każdym odcinku do dalszej części przejdzie jedno z trojga dzieci.

16 grudnia 2012 - odcinek 7 (bitwa na głosy)
     Nazar Stiniański odpadł w siódmym odcinku.

23 grudnia 2012 - odcinek 8 (bitwa na głosy)
     Ósmy odcinek był poważną próbą dla Arsena Szawliuka. Chłopiec obawiał się konkurencji, szczególnie ze strony starszej koleżanki o silnym charakterze, z którą był razem w trójce. Razem z dwiema dziewczynkami zaśpiewał piosenkę "Muzykanci z Bremy" ("Бременские музыканты"). Wystrojony w czerwoną chustę siedmiolatek wyglądał jak mały rozbójnik. Udało mu się przejść do półfinału, pokonując obie rywalki.Bracia Iwan i Andriej Mendrikow także przeszli dalej.