7 edycja nagród Młodzi w Filmie - 15 grudnia 1985

opublikowane: 29 kwi 2013, 14:29 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 29 kwi 2013, 14:31 ]
     Istnieją pewne rozbieżności między wynikami 7. edycji YAA opublikowanymi na oficjalnej stronie Young Artist Awards, a zaprezentowanymi przez gazetę "Daily News of Los Angeles". Na tej stronie będę się trzymać informacji ze strony YAA.
Jeff Cohen Sean Astin Corey Feldman i Jonathan Ke Quan w filmie Goonies
Filmy "D.A.R.Y.L." i "Goonies" ("The Goonies") zostały wyróżnione w kategorii Najlepszy Film Familijny: Przygodowy (Best Family Motion Picture - Aventure). Grający w nich młodzi aktorzy także zostali nagrodzeni. Sean Astin za rolę Mikey'a Walsha w filmie Goonies otrzymał nagrodę za Najlepszą Główną Rolę w Filmie Kinowym (Best Starring Performance By a Young Actor - Motion Picture). Partnerujący mu Corey Feldman i Jeff Cohen otrzymali nominacje za 
Hunter Carson w filmie Paryż, Teksas
Wyjątkowy Występ w Filmie Kinowym (Exceptional Performance By a Young Actor - Motion Picture). Barret Oliver został nominowany do nagrody za Najlepszą Główną Rolę w Filmie Kinowym (Best Starring Performance By a Young Actor - Motion Picture) za główną rolę w filmie "D.A.R.Y.L.". Była to jego trzecia z kolei nominacja - wcześniej był nominowany w 4. i 6. edycji Nagród.
     W kategorii Najlepsza Główna Rola w Filmie Kinowym (Best Starring Performance By a Young Actor - Motion Picture) były jeszcze dwie interesujące nominacje. Otrzymali je ośmioletni Hunter Carson (zdjęcie po prawej) za pomocniczą rolę w filmie "Paryż, Teksas" ("Paris, Texas") Wima Wendersa oraz Lukas Haas za rolę małego Amisza Samuela Lappa w filmie "Świadek" ("The Witness").