6 edycja nagród Młodzi w Filmie - 2 grudnia 1984

opublikowane: 18 sty 2013, 09:51 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 19 lut 2013, 13:38 ]
      Film "Niekończąca się opowieść" ("Die Unendliche Geschichte") został wyróżniony w kategorii 
Najlepszy Film Familijny: Przygodowy (Best Family Motion Picture - Aventure). Barret Oliver grający Bastiana i Noah Hathaway grający Atreyu zostali nominowani w kategorii
Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym: Musical, Komedia, Przygodowy albo Dramat (Best Young Actor in a Motion Picture: Musical, Comedy, Adventure or Drama). W tej samej kategorii byli także nominowani Peter Billingsley za rolę w filmie "Prezent pod choinkę" ("A Christmas Story"), Henry Thomas za rolę w filmie "Płaszcz i szpada" ("Cloak & Dagger") oraz Jason Presson (na zdjęciu u góry) za rolę w filmie "Chłopiec z marmuru" ("The Stone Boy"). 

     W kategorii Młody Aktor w Roli Drugoplanowej w Filmie Kinowym: Musical, Komedia, Przygodowy albo Dramat (Best Young Supporting Actor In a Motion Picture: Musical, Comedy, Adventure or Drama) nominowany został Huckleberry Fox za grę w filmie Nierozumiany (Misunderstood).

     W ramach nagród specjalnych uhonorowano byłą dziecięcą gwiazdę kina Jerry'ego Mathersa (na zdjęciu po prawej) za odtwarzanie tytułowej roli w serialu "Leave It to Beaver" w latach 1957 - 1963.