5 edycja nagród Młodzi w Filmie - 4 grudnia 1983

opublikowane: 25 gru 2012, 09:57 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 19 lut 2013, 13:39 ]
     Jedenastoletni Torquil Campbell został nominowany w kategorii Młody Aktor w Głównej Roli w Filmie Kinowym (Best Young Motion Picture Actor in a Feature Film) za rolę w filmie "Złota foka" ("The Golden Seal"). Nominację w tej samej kategorii uzyskali także Sebastian Dungan (na zdjęciu po prawej) za rolę w filmie "Kobieta, mężczyzna i dziecko" ("Man, Woman and Child ") oraz ośmioletni Frederick Koehler, który zagrał w filmie "Pan Mamuśka" ("Mr. Mom").

     W tegorocznej edycji utworzono kategorię Młody Aktor w Roli Drugoplanowej w Filmie Kinowym (Best Young Supporting Actor In a Motion Picture). Zwyciężcą w tej kategorii został Scott Schwartz za rolę w filmie "Zabawka" ("The Toy"), a nominacje otrzymali m. in. Allan Hubbard za rolę w filmie "Pod czułą kontrolą" ("Tender Mercies"), Robbie Kiger za rolę w filmie "Table for Five" oraz zaledwie siedmioletni Danny Pintauro za rolę w filmie "Cujo" (na zdjęciu po lewej).

     Dziewięcioletni David Faustino dostał nominację do nagrody Najlepszy Aktor w Filmie Telewizyjnym (Best Young Actor in a Movie Made for Television) za rolę w filmie "Summer Girl".

     Do kategorii Najlepszy Film Familijny (Best Family Feature Motion Picture) nominowano między innymi filmy "Złota foka" i "Cross Creek" z udziałem jedenastoletniego Cary'ego Guffey'a. Żaden z nich jednak nie dostał nagrody. W kategorii Najlepszy Film Familijny: Komedia i Musical (Best Family Motion Picture: Comedy or Musical) zwycięzył film "Pan Mamuśka".