3 edycja nagród Młodzi w Filmie - grudzień 1981

opublikowane: 25 gru 2012, 07:14 przez c.gontkiewicz@gmail.com
     Ricky Schroeder został po raz pierwszy nagrodzony (w pierwszej i drugiej edycji otrzymał tylko nominację) w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym (Best Juvenile Actor in A Motion Picture) za rolę w filmie "Syn Ziemi" / "Roczniak" ("The Earthling"). Sam film został uznany za Najlepszy Film Familijny (Best Motion Picture - Family Enjoyment).

     Henry Thomas został nominowany w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym (Best Juvenile Actor in A Motion Picture) za rolę w filmie "Przybłęda" / "Łachmaniarz" ("Raggedy Man"). Był to jego ekranowy debiut. Wystapił później w wielu innych interesujących filmach t.j. "E.T." ("E.T.: The Extra-Terrestrial"), "Niezrozumiany" ("Misunderstood") oraz "Płaszcz i szpada" ("Cloak & Dagger"). W "Przybłędzie" wystąpił także młodszy o kilka lat Carey Hollis Jr.

     Dziesięcioletni Peter Billingsley został nominowany w kategorii Najlepszy Młody Komik: Film Kinowy i Telewizyjny (Best Young Comedian: Motion Picture or Television) za rolę w filmie "Ojcostwo" ("Paternity"). Charakterystyczny młody aktor zagrał w wieku jedenastu lat w thrillerze "Dolina śmierci" ("Death Valey"), a jako dwunastolatek w komedii "Prezent pod choinkę" ("A Christmas Story"). Jego kariera zaczęła się jednak od reklam syropu czekoladowego Hershey'a: