Wydarzenia‎ > ‎Nagrody‎ > ‎

Young Artist Awards (Nagroda Młodych Artystów)

     Nagroda Młodych Artystów została utworzona w listopadzie 1979 roku. Początkowo nagradzała najlepszych hollywoodzkich aktorów i aktorki w wieku do 21 lat i osoby przyczyniające się do rozwoju kina dla niepełnoletniej widowni (ale głównie produkowanego przez wielkie wytwórnie filmowe takie jak Warner Bros, Universal, czy MGM). Obejmuje nie tylko filmy kinowe, ale również amerykańskie programy rozrywkowe, show i filmy telewizyjne. Obecnie są też przyznawane nagrody specjalne dla młodych muzyków.
     W zestawieniu portalu Moi chłopcy uwzględniono tylko nagrody i nominacje dla chłopięcych wykonawców do 12 roku życia.

7 edycja nagród Młodzi w Filmie - 15 grudnia 1985

opublikowane: 29 kwi 2013, 14:29 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 29 kwi 2013, 14:31 ]

     Istnieją pewne rozbieżności między wynikami 7. edycji YAA opublikowanymi na oficjalnej stronie Young Artist Awards, a zaprezentowanymi przez gazetę "Daily News of Los Angeles". Na tej stronie będę się trzymać informacji ze strony YAA.
Jeff Cohen Sean Astin Corey Feldman i Jonathan Ke Quan w filmie Goonies
Filmy "D.A.R.Y.L." i "Goonies" ("The Goonies") zostały wyróżnione w kategorii Najlepszy Film Familijny: Przygodowy (Best Family Motion Picture - Aventure). Grający w nich młodzi aktorzy także zostali nagrodzeni. Sean Astin za rolę Mikey'a Walsha w filmie Goonies otrzymał nagrodę za Najlepszą Główną Rolę w Filmie Kinowym (Best Starring Performance By a Young Actor - Motion Picture). Partnerujący mu Corey Feldman i Jeff Cohen otrzymali nominacje za 
Hunter Carson w filmie Paryż, Teksas
Wyjątkowy Występ w Filmie Kinowym (Exceptional Performance By a Young Actor - Motion Picture). Barret Oliver został nominowany do nagrody za Najlepszą Główną Rolę w Filmie Kinowym (Best Starring Performance By a Young Actor - Motion Picture) za główną rolę w filmie "D.A.R.Y.L.". Była to jego trzecia z kolei nominacja - wcześniej był nominowany w 4. i 6. edycji Nagród.
     W kategorii Najlepsza Główna Rola w Filmie Kinowym (Best Starring Performance By a Young Actor - Motion Picture) były jeszcze dwie interesujące nominacje. Otrzymali je ośmioletni Hunter Carson (zdjęcie po prawej) za pomocniczą rolę w filmie "Paryż, Teksas" ("Paris, Texas") Wima Wendersa oraz Lukas Haas za rolę małego Amisza Samuela Lappa w filmie "Świadek" ("The Witness"). 

6 edycja nagród Młodzi w Filmie - 2 grudnia 1984

opublikowane: 18 sty 2013, 09:51 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 19 lut 2013, 13:38 ]

      Film "Niekończąca się opowieść" ("Die Unendliche Geschichte") został wyróżniony w kategorii 
Najlepszy Film Familijny: Przygodowy (Best Family Motion Picture - Aventure). Barret Oliver grający Bastiana i Noah Hathaway grający Atreyu zostali nominowani w kategorii
Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym: Musical, Komedia, Przygodowy albo Dramat (Best Young Actor in a Motion Picture: Musical, Comedy, Adventure or Drama). W tej samej kategorii byli także nominowani Peter Billingsley za rolę w filmie "Prezent pod choinkę" ("A Christmas Story"), Henry Thomas za rolę w filmie "Płaszcz i szpada" ("Cloak & Dagger") oraz Jason Presson (na zdjęciu u góry) za rolę w filmie "Chłopiec z marmuru" ("The Stone Boy"). 

     W kategorii Młody Aktor w Roli Drugoplanowej w Filmie Kinowym: Musical, Komedia, Przygodowy albo Dramat (Best Young Supporting Actor In a Motion Picture: Musical, Comedy, Adventure or Drama) nominowany został Huckleberry Fox za grę w filmie Nierozumiany (Misunderstood).

     W ramach nagród specjalnych uhonorowano byłą dziecięcą gwiazdę kina Jerry'ego Mathersa (na zdjęciu po prawej) za odtwarzanie tytułowej roli w serialu "Leave It to Beaver" w latach 1957 - 1963.

5 edycja nagród Młodzi w Filmie - 4 grudnia 1983

opublikowane: 25 gru 2012, 09:57 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 19 lut 2013, 13:39 ]

     Jedenastoletni Torquil Campbell został nominowany w kategorii Młody Aktor w Głównej Roli w Filmie Kinowym (Best Young Motion Picture Actor in a Feature Film) za rolę w filmie "Złota foka" ("The Golden Seal"). Nominację w tej samej kategorii uzyskali także Sebastian Dungan (na zdjęciu po prawej) za rolę w filmie "Kobieta, mężczyzna i dziecko" ("Man, Woman and Child ") oraz ośmioletni Frederick Koehler, który zagrał w filmie "Pan Mamuśka" ("Mr. Mom").

     W tegorocznej edycji utworzono kategorię Młody Aktor w Roli Drugoplanowej w Filmie Kinowym (Best Young Supporting Actor In a Motion Picture). Zwyciężcą w tej kategorii został Scott Schwartz za rolę w filmie "Zabawka" ("The Toy"), a nominacje otrzymali m. in. Allan Hubbard za rolę w filmie "Pod czułą kontrolą" ("Tender Mercies"), Robbie Kiger za rolę w filmie "Table for Five" oraz zaledwie siedmioletni Danny Pintauro za rolę w filmie "Cujo" (na zdjęciu po lewej).

     Dziewięcioletni David Faustino dostał nominację do nagrody Najlepszy Aktor w Filmie Telewizyjnym (Best Young Actor in a Movie Made for Television) za rolę w filmie "Summer Girl".

     Do kategorii Najlepszy Film Familijny (Best Family Feature Motion Picture) nominowano między innymi filmy "Złota foka" i "Cross Creek" z udziałem jedenastoletniego Cary'ego Guffey'a. Żaden z nich jednak nie dostał nagrody. W kategorii Najlepszy Film Familijny: Komedia i Musical (Best Family Motion Picture: Comedy or Musical) zwycięzył film "Pan Mamuśka".

4 edycja nagród Młodzi w Filmie - 21 listopada 1982

opublikowane: 25 gru 2012, 08:18 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Film "E.T." ("E.T. the Extra-Terrestrial") zdobył 4 nagrody (wszystkie w których był nominowany): Najlepszy Film Kinowy Fantasy (Best 'Fantasy' Family Motion Picture), Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym (Best Young Actor in a Motion Picture) dla Henry'ego Thomasa i dwie inne.

     Ricky Schroder został nominowany do nagrody Najlepszy Aktor w Filmie Telewizyjnym (Best Young Actor in a Movie Made for Television) za rolę w filmie "Mały lord Fauntleroy" ("Little Lord Fauntelroy"). To już jego czwarta nominacja w historii nagród.

     Dziewięcioletni Barret Oliver został nominowany do nagrody Najlepszy Aktor w Formie Telewizyjnej (Best Young Actor in a Television Special) za grę w "The Circle Family". Zdjęcie Barreta z tej produkcji po lewej.

3 edycja nagród Młodzi w Filmie - grudzień 1981

opublikowane: 25 gru 2012, 07:14 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Ricky Schroeder został po raz pierwszy nagrodzony (w pierwszej i drugiej edycji otrzymał tylko nominację) w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym (Best Juvenile Actor in A Motion Picture) za rolę w filmie "Syn Ziemi" / "Roczniak" ("The Earthling"). Sam film został uznany za Najlepszy Film Familijny (Best Motion Picture - Family Enjoyment).

     Henry Thomas został nominowany w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym (Best Juvenile Actor in A Motion Picture) za rolę w filmie "Przybłęda" / "Łachmaniarz" ("Raggedy Man"). Był to jego ekranowy debiut. Wystapił później w wielu innych interesujących filmach t.j. "E.T." ("E.T.: The Extra-Terrestrial"), "Niezrozumiany" ("Misunderstood") oraz "Płaszcz i szpada" ("Cloak & Dagger"). W "Przybłędzie" wystąpił także młodszy o kilka lat Carey Hollis Jr.

     Dziesięcioletni Peter Billingsley został nominowany w kategorii Najlepszy Młody Komik: Film Kinowy i Telewizyjny (Best Young Comedian: Motion Picture or Television) za rolę w filmie "Ojcostwo" ("Paternity"). Charakterystyczny młody aktor zagrał w wieku jedenastu lat w thrillerze "Dolina śmierci" ("Death Valey"), a jako dwunastolatek w komedii "Prezent pod choinkę" ("A Christmas Story"). Jego kariera zaczęła się jednak od reklam syropu czekoladowego Hershey'a:

2 edycja nagród Młodzi w Filmie - 18 października 1980

opublikowane: 25 gru 2012, 05:10 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 28 kwi 2013, 13:54 ]

Justin Henry został uznany za Najlepszego Młodego Aktora w Filmie Kinowym (Best Young Actor in a Major Motion Picture) za rolę w filmie "Sprawa Kramerów" ("Kramer vs. Kramer").

Ricky Schroeder (nominowany już za inny film w pierwszej edycji nagród) otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym za rolę w filmie "Ostatni lot arki Noego" (The Last Flight of Noah's Ark). Sam film został uznany za Najlepszy Film Familijny (Best Major Motion Picture for Family Entertainment). 

1 edycja nagród Młodzi w Filmie - listopad 1979

opublikowane: 25 gru 2012, 04:42 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 19 lut 2013, 13:38 ]

     Ricky Schroeder otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Młody Aktor w Filmie Kinowym (Best Juvenile Actor in A Motion Picture) za rolę w filmie "Mistrz" ("The Champ"). Sam film został uznany za Najlepszy Film Kinowy z Udziałem Młodych (Best Motion Picture Featuring Youth). Chłopiec przyczynił się do powstania nagród Young Artist Awards, ponieważ Maureen Dragone ustanowiła je zadziwiona jego talentem.

Chłopiec miał wtedy 9 lat i był to jego debiut. Poniżej wideo z programu "The Tonight Show Starring Johnny Carson" w którym opowiada on o przeżyciach z planu:

1-7 of 7