XXXIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

opublikowane: 29 maj 2012, 23:46 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 18 sie 2012, 09:37 ]
     33 edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca odbyła się w dniach 31 maja do 2 czerwca 2012 r. w Koninie. W wyniku zbieżności dat z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej "EURO 2012" organizatorzy postanowili całą warstwę wizualną i event'ową powiązać z motywem piłki nożnej.

     W tej edycji brało udział około 2000 młodych wykonawców. Po wstępnych eliminacjach zostało zakwalifikowanych 93 wokalistów i 103 prezentacje taneczne. Ostatecznie w fianałowej gali głównej wystąpiło 13 wokalistów, 6 zespołów wokalnych i 31 zespołów tańca. W tym artykule zostanie zaprezentowana tylko garstka najlepszych.


     Prowadząca Galę Główną festiwalu Joanna Koroniewska prezentuje publiczności Mateusza Ścibora. Mateusz mieszka w Koninie i jest jednym z około dwustu dzieci, które wygrały udział w Dziecięcej Eskorcie McDonald's podczas Euro 2012. Młody piłkarz kopnął piłkę w kierunku publiczności.


     Podczas Gali jako jedyny chłopięcy wokalista wystąpił jedenastoletni Piotr Zubek z Warszawy. W reportażu telewizyjnej jedynki krótko zapowiedział swój występ (zdjęcie powyżej). Brawurowo wykonał piosenkę "Wesoły pociąg". Piotrek otrzymał Złoty Aplauz z kategorii wokalnej 10 - 11 lat.

   Kilka zdjęć  z jego występu:

     W kategorii zespół wokalny na uwagę zasłużył rewelacyjny litewski sekstet "Keberiokšt" z Centrum Młodzieży w Kłajpedzie. Zdobył on najwyższą nagrodę festiwalu - Grand-Prix pomysłowym wykonaniem piosenki "Sol-fa". Prosta kompozycja złożona niemal z pojedynczych monosylab pokonała barierę językową i podbiła serca widzów i jurorów.

ich kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/keberiokst2012

     Jedną z najciekawszych choreografii zaprezentował zespół Reliese Team Juniorzy. Inspirowany słynnym filmem Benicio Del Toro taniec "Sierociniec" wywalczył Złoty Aplauz w kategorii etiuda taneczna do 16 lat. Delikatny i poruszający taniec głęboko zapadł widzom w pamięci.


Jedno zdjęcie sprzed występu:


A teraz coś specjalnego:


     Uroczy i sympatyczny występ zespołu tanecznego MBB Kids kończy relację portalu Moi chłopcy z 33. MDFPiT. Dzieciaki z MBB Kids zatańczyły w kategorii taniec towarzyski i otrzymały Srebrny Aplauz. Poniżej można obejrzeć zdjęcia samego występu oraz jedno ujęcie z kuluarów.


http://chomikuj.pl/moichlopcy/MDFPiT-2012-ts
hasło: reportaż
Comments