Reklama‎ > ‎Prasa‎ > ‎dzieci gwiazd‎ > ‎

Szymon - 5 lat (2011)

opublikowane: 7 cze 2012, 06:21 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 20 maj 2013, 16:45 ]
     Szymon to syn znanej polskiej aktorki i modelki Anny. (po prawej zdjęcie Szymona z mamą ok. 2010). Anna od siedmiu lat jest twarzą firmy Astor, jest też uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet w Polsce. Ze względu na swoją urodę i częste występy w filmach i reklamach, jest czasem obiektem uszczypliwej krytyki. Ale główną przyczyną jest prawdopodobnie zazdrość, bo uroda tej aktorki jest wyjątkowa.
     W grudniowym numerze dwutygodnika Viva! (Nr. 25 [387] z 8 grudnia 2011 r.) ukazał się obszerny (13 stron) materiał z wywiadem o macierzyństwie i świąteczną sesją zdjęciową. Autorem zdjęć jest Marlena Bielińska. 
     Anna opowiada przede wszystkim o doświadczeniach rodzicielskich. Wychowuje trójkę dzieci: dziewięcioletnią Oliwię, pięcioletniego Szymona i najmłodszego niespełna rocznego Jasia. Mieszka z mężem i dziećmi w nowo kupionym domu w Gdańsku. Ponieważ mąż codziennie pracuje, większość obowiązków spoczywa na jej barkach. Jak przystało na kobietę o żywym temperamencie, opowiada o swojej rodzinie barwnie i z pasją.
     Pięcioletni Szymon, mimo że nie chodzi jeszcze do szkoły, uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne - karate. Lubi bawić się z siostrą. Przepada za wspólnymi rodzinnymi wakacjami i wypadami do restauracji. Jego ojciec jest zawodowym piłkarzem, ale ponieważ nie bywa w domu często, Szymon gra przede wszystkim z mamą. Mama wychowuje go raczej liberalnie - bez ciągłych wymagań, spełniania wygórowanych ambicjonalnych celów, napominania i karania. Jednocześnie dba o dobrą wymianę myśli w rodzinie. Niemal każdego wieczoru czytają wspólnie książkę. Jedną z ulubionych rodzinnych lektur jest powieść 
"Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren.
     Kilka miesięcy po omawianej sesji zdjęcie Szymona pojawiło się w jednej z gazetek reklamowych (Lidl, przełom lutego i marca 2012). Zapewne spodobało mu się to, że pojawił się na okładce wysokonakładowego ogólnopolskiego czasopisma, więc czemuż by nie sprawić sobie więcej frajdy? Mama się nie sprzeciwiła.
     Po prawej można zobaczyć fragment tego zdjęcia. Szymon jest nieco zasłonięty, ale doskonale rozpoznawalny po ciemnych błyszczących oczach i charakterystycznej grzywce. Ubrany jest w piżamkę o pastelowych barwach. W obu dłoniach trzyma duże kolorowe piłeczki; w zabawie z nieco starszą dziewczynką po lewej, szykuje się do rzutu. Uśmiecha się przy tym zawadiacko. 
     Szymon, jak można się przekonać po zaprezentowanych tu zdjęciach, ma zadatki na aktora. Posiada wyrazistą twarz, ładny uśmiech, żywiołowe spontaniczne reakcje, a także - o ile można to trafnie ocenić po zdjęciach - ujmującą osobowość i bogatą wyobraźnię. Z pewnością mógłby zagrać nie tylko w spocie reklamowym czy serialu, ale także w pełnometrażowym filmie fabularnym. Poniżej można obejrzeć wybrane zdjęcia z sesji dla Vivy!:


(Wszystkie powyższe zdjęcia to fragmenty na prawie cytatu, prezentowane są one w celach niekomercyjnych i poglądowych, prawa autorskie należą do Marleny Bielińskiej i Wydawnictwa)