14 edycja akcji "Podaruj Dzieciom Słońce" jesień - zima 2012

opublikowane: 14 lis 2012, 12:18 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 28 sty 2013, 15:45 ]
     Fundacja Polsat od 16 lat pomaga niepełnosprawnym i chorym dzieciom. W tym roku organizuje ona ogólnopolską zbiórkę pieniędzy od 1 września do 24 grudnia. Spoty reklamowe zachęcają do wysyłania wiadomości SMS, z których cały dochód będzie przekazany fundacji. Można także pomóc kupując specjalnie oznaczone produkty w supermarketach. Więcej o Fundacji Polsat i jej działaniach można się dowiedzieć z opublikowanego na jej stronie bogato ilustrowanego raportu z lat 1996 - 2011.

     
     Twarzą tegorocznej XIV edycji akcji jest kilkuletni chłopiec w czerwonej koszulce i jeansach. Stoi na boso przy miarce pokazującej jego wiek - ok. 4 lata. Chłopczyk wskazuje palcem na główne hasło zachęcające do pomocy: "Wielka sprawa - Mały zakup".

     Tradycją ostatnich kilku lat jest zapoznawanie widzów telewizji Polsat z historiami kilkorga z pośród dziewiętnastu tysięcy dzieci objętych programem pomocy. W tym roku dziennikarze Polsatu nakręcili szereg reklamówek telewizyjnych "Jesteśmy dla dzieci" i krótkich reportaży. Bohaterami jednego z nich jest Miłosz Przybyszewski i jego mama Kamila:

     Miłosz ma siedem lat. W wyniku genetycznej wady cierpi na zespół Leigha, czyli niedobór enzymów odpowiadających za przemianę materii. Choroba jest uporczywa i praktycznie nieuleczalna, a jedynymi sposobami jej załagodzenia są ścisła dieta i rehabilitacja. 
     Dzięki ogromnej miłości i trosce mamy oraz trwającej już cztery lata rehabilitacji u pana Piotra Śliwińskiego, Miłosz jest radosnym, pełnym energii i ciekawskim dzieckiem. Rozwija się nadzwyczaj dobrze, umie chodzić, a nawet interesuje się sportem. Często uśmiecha się, mimo że jest w pełni świadomy, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Jego mama ma nadzieję, że będzie dalej tak samo dobrze, jak teraz. Ja też trzymam za to kciuki, bo Miłosz to wspaniały i ładny chłopak.