nr 14 - wiosna 2013

opublikowane: 18 kwi 2013, 12:31 przez c.gontkiewicz@gmail.com
Okładka magazynu Kikimora - wiosna 2013

     Wiosenny numer Kikimory przyciąga odblaskową jaskrawo-żółtą winietą (niestety ten efekt jest niewidoczny na skanie powyżej). Główną tematyką są podróże. Nawiązuje do nich artykuł "Wakacyjne naprawianie świata" Marka Świrkowicza (str. 68 - 73) o sposobach na podróżowanie z dziećmi. O Dariuszu Drapelli i jego podróżach z dziećmi pisze Marta Spingardi w tekście "Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Podróże kapitana Drapelli" (str. 158 - 160).
     Czternasty numer Kikimory zawiera dużo sesji fotograficznych. Jedną z najciekawszych jest "Lord of the Flies" Przemka Dzienisa (str. 106 - 113) zainspirowana słynną powieścią Williama Goldinga "Władca much". Wzięli w niej udział Hubert i Janek. Chłopcy zostali ciekawie ucharakteryzowani, a na zdjęciach dominuje ciemna zielono-bura kolorystyka. Drugą interesującą sesją jest "Dookoła świata" Alicji Wesołowskiej i Basi Czyżewskiej (str. 162 - 169). Wystąpiło w niej kilkoro dzieci m.in. Filip, Kacper i Kajtek, przebranych w stroje z różnych zakątków Ziemi. Jedno ze zdjęć z tej sesji zostało wybrane na okładkę numeru. Trzecią sesją, która zwróciła moją uwagę jest "Caleidoscope" Krzysia Opalińskiego (str. 78 - 85). Jej bohaterem jest dziesięcioletni Maurycy, który prezentuje m.in. odzież marki Reserved. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych sesji.

Jeszcze jedno zdjęcie z sesji"Dookoła świata" Alicji Wesołowskiej i Basi Czyżewskiej, z tym samym młodym modelem, który pojawił się na okładce:

Kikimora nr. 14 - wiosna 2013 sesja "Dookoła świata"