nr 7 (23) - lipiec - sierpień 2012

opublikowane: 15 sie 2012, 10:12 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 8 mar 2013, 03:25 ]

     Letni numer magazynu Gaga zaskakuje jasną, pełną radości i słońca oprawą graficzną. Tematem numeru jest znaczenie zabawy z dzieckiem. Poświęcona jest temu rozmowa Małgorzaty Ohme z Natalią Fronc i Karoliną Ferenstein "Pobaw się, mamo" str. 36 - 41. O zabawkach, sposobach bawienia się i tym jak zabawa odzwierciedla rzeczywistość traktuje następny artykuł "Pobaw się w życie" Małgorzaty Ohme
     Tuż na początku tego wydania kontynuacja tematu międzykulturowego wychowania z poprzedniego numeru w tekście "Kierunek wychowania: świat" Anny Gumińskiej str. 22 - 29. Autorka przedstawia historie małżeństw, które zdecydowały się wyjechać z małymi dziećmi do innych, nawet egzotycznych, krajów i opisuje zalety takiego stylu życia. Przekonuje, że częste przeprowadzki nie muszą być dla dziecka doświadczeniem traumatycznym, a wręcz przeciwnie - uczą zaradności i tolerancji. Motyw dziecka za granicą pojawia się też jako wspomnienie dzieciństwa Katarzyny Lengren w rozmowie z Katarzyną Troszczyńską "Europę mam we krwi" str. 32 - 35.
     W dziale "gaga bez tabu" zaprezentowano dwustronicową str. 80 - 81 rozmowę Michała Pozdał z psychoseksualog Biancą-Beatą Kotoro "To tylko masturbacja". Terapeutka ta przyznaje, że termin masturbacja w przypadku dzieci jest nieadekwatny, a dziecięca seksualność nie jest niczym nagannym. Rodzice powinni uczyć, że dotykanie własnego ciała jest czynnością intymną, a nie złą.

Dwie interesujące sesje fotograficzne:

"Karuzela marzeń" ze zdjęciami Pawła A. Pyrz i stylizacją Marty Zborowskiej-Ginał:
Zuzia i Tonio na schodkach karuzeli

"Szafa pełna zabaw", zdjęcia Krzysztof Dubiel: