nr 6 (22) - czerwiec 2012

opublikowane: 12 cze 2012, 05:17 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 8 mar 2013, 03:25 ]

     W czerwcowym numerze dominuje tematyka sportowa. Jest to nawiązanie do odbywających się w czerwcu 2012 r Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Otwiera ją artykuł "Dzieci na stadionie, czyli wyprawa do kraju UEFA" Mateusza Borka. Dziennikarz sportowy telewizji Polsat i ojciec kilkuletniego Kuby radzi jak zorganizować wyjazd z dzieckiem na dużą imprezę futbolową. Po nim możemy przeczytać całą serię artykułów "GagaRaport" o znaczeniu sportu w wychowaniu dziecka. "Czy będzie ze mnie mistrz" Agnieszki Jęksa i Ewy Matuszczak opowiada o blaskach i cieniach życia młodego sportowca. Rozmowa trenera tenisa Jarosława Gogacza z Małgorzatą Ohme "Trudny charakter pomaga" dowodzi, że sport można trenować już we wczesnym dzieciństwie, co ma  zresztą dobry wpływ na dorosłe życie. Jak motywować do aktywności fizycznej i o roli trenera mówi Tomasz Kuźmicz w rozmowie Katarzyną Troszczyńską pt. "Przez zabawę na podium"
     Na stronach 46 - 53 zamieszczono sesję zdjęciową kilkunastu dzieciaków, które wygrały konkurs "Dziecięca Eskorta McDonald's". 
     Warto również zwrócić uwagę na artykuły o przemianach tradycyjnej patriarchalnej roli ojca. O potrzebie zwiększenia zaangażowania ojca w wychowanie i nowym podziale ról w rodzinie opowiada Katarzyna Troszczyńska w tekście "Tata od nowa". Karolina Przyłuska z kolei wymienia jeden ze sposobów na nawiązanie lepszej więzi między ojcem i dzieckiem, jakim jest karmienie niemowlaka z butelki w artykule "Równouprawnienie przy łóżeczku"