Nr 30 - luty 2013

opublikowane: 8 mar 2013, 04:31 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Głównym tematem lutowego wydania magazynu Gaga jest metoda sztucznego zapłodnienia in vitro i jej postrzeganie przez polskie społeczeństwo. Bohaterami artykułu "Batalia o dziecko" Katarzyny Troszczyńskiej (str. 14 - 21) są cztery osoby, dla których była to jedyna szansa na posiadanie potomstwa. Opowiadają one o swoich wieloletnich staraniach o dziecko, kosztach i radościach z posiadania własnego dziecka. Opisują także reakcje otoczenia i problemy jakie wynikają z wyboru techniki zapłodnienia pozaustrojowego. 
     W dziale "Gaga bez tabu" podjęto temat rasizmu w polskich szkołach. W artykule "Klasówka z tolerancji" Michał Pozdał (str. 56 - 57) opisuje modelową historię trzech chłopców - dwóch białych i jednego czarnego. Z kolei Marek Nowosad przeprowadza rozmowę z Magdaleną Zaborowską pt. "Ten Inny". Rozmówczyni wyjaśnia na czym polega problem uprzedzeń w szkole i jak można z nimi walczyć.
     Szata graficzna okładki i jedynej sesji fotograficznej zainspirowana jest romantycznymi historiami z kina i literatury. "I love you forever"Pauliny Kani i PinkWings zawiera zaledwie pięć zdjęć, ale jest interesującą interpretacją klasycznych motywów miłosnych. Poniżej jedno ze zdjęć:

fot. Paulina Kania, PinkWings, mali modele: Klaudia i Nikodem