Muzyka‎ > ‎Zagraniczne chóry‎ > ‎solista‎ > ‎

Harmen Huigens

opublikowane: 8 kwi 2018, 16:39 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 5 sie 2018, 14:14 ]
Harmen Huigens
     
Harmen Huigens urodził się w 1987 roku. Był członkiem istniejącego nieco ponad 15 lat chóru Stadsknapenkoor Gorcum. 
     Gorcum zwane też Gorinchem to niewielkie, liczące 36 tysięcy mieszkańców, miasto w południowej Holandii. Idea założenia w nim chóru chłopięcego zawiązała się w 1988 roku. Po początkowych próbach i nauce emisji głosu ustalono pierwszy skład zespołu. Dyrektorem chóru, dyrygentem i jednym z jego założycieli był Jeroen Bal, organistą został Nico D. Blom, z kolei pracę chóru poprzez fotografię, kwartalnik "Koorant" oraz strony internetowe dokumentował Koos van Beeck.
     Wg. boysoloist.com Harmen Huigens dołaczył do chóru w 1993 r., czyli w wieku 6 lat. Jesienią 1998 roku, kiedy Harmen kończył 11 lat Stadsknapenkoor Gorcum odbył pierwszą zagraniczną podróż do Wielkiej Brytanii. Pamiętnym wydarzeniem był występ podczas wieczornego nabożeństwa w Katedrze Kościoła Chrystusowego w Dublinie, siedzibie Chist Church Cathedral Choir, miejscu bardzo ważnym dla całej tradycji anglikańskiej muzyki kościelnej. Harmen podczas występu zaśpiewał solo "Hear my prayer" Mendelssohna.
     W październiku 2000 r. wydano solowy album chłopca zatytułowany "Where ever you walk". Poszczególne utwory na płycie pochodzą z kilku okresów i zostały nagrane w różnych miejscach. Najwcześniejsze zarejestrowano w czerwcu i lipcu 1999 roku, ostatnie w marcu i kwietniu 2000 roku. Utwór nr 5 i 13 to nagrania "na żywo"

Harmen Huigens Where ever you walk 2000
 Harmen Huigens - Where ever you walk

1 Where ever you walk- Handel
2 FloBt mein Heiland - Bach from: Weihnachtsoratorium
3 Blute nu - Bach From: Mattheus Passion
4 How beautiful are the feet - Handel From: The Messiah
5 Hear my prayer - F. Mendelssohn Live, see: CD Joint Concert
6 Turn Thy face
7 Bist du bei mir
8 O holy night
9 Tell me lovely shepherd
10 Danny Boy
11 My waya
12 Dominus Deus
13 Laudate Dominum


Płyta Harmena została udostępniona w postaci plików mp3 do nieodpłatnego osobistego użytku na stronie Stadsknapenkoor Gorcum: 3 muziek | music - Stadsknapenkoor Gorcum

Harmen Huigens
zdjęcia pochodzą ze strony facebook.com chóru

W cyklu najlepszych chłopięcych solistów w muzyce poważnej:

9) Harmen Huigens