Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

Tick Tock - "Mercando el Ritmo" 2005

opublikowane: 15 lut 2013, 14:59 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 25 lut 2013, 13:59 ]

     Tick Tock to zespół złożony z czterech chłopców w wieku od 11 do 13 lat pochodzących z Portoryko. Są to John Jose Muñiz "John John" Gonzalez, Luis Miguel Pavón Montes, Joseph Alicea López i Gerardo Daniel Nieves Martinez. Wg zamierzeń producentów chłopcy mieli być nowym pokoleniem i kontynuatorami tradycji takich zespołów jak Menudo i MDO. Zostali oni wyselekcjonowani podczas żmudnych przesłuchań, które odbyły się na wyspie. Połączeni w kwartet nagrali debiutancki album, który ukazał się 17 sierpnia 2005 r. w Hiszpanii i krajach latynoamerykańskich. Prawdopodobnie okazał się on sukcesem, ponieważ rok później udało się nagrać i wydać drugą płytę "Formula M".
     Muzyka na ich debiutanckim albumie to mix stylów: pop, rock, ballada i reggaeton (pomieszanie hip-hopu z muzyką latynoamerykańską). Piosenki są porywające i pełne energii. Ale najważniejszą rolę odgrywają młodzi wokaliści: każdy jest nieco inny, ale wszyscy są niezwykle utalentowanymi śpiewakami. Niektóre fragmenty płyty przypominają geniusz dawnego Luisa Miguela.

od lewej: John John, Joseph, Gerardo i Luis Miguel

Sylwetki chłopców:

John John (John Jose Muñiz Gonzalez) - ma pięć starszych sióstr. Kocha sport, czytanie i gry komputerowe. Podczas nagrywania albumu miał 12 lat.

Joseph (Joseph Alicea López) - zagrał w 36 reklamach telewizyjnych (zaczął w wieku sześciu lat). Podczas nagrywania albumu miał 12 lat

Gerardo (Gerardo Daniel Nieves Martinez) - od młodych lat brał lekcje tańca. Bardzo lubi koszykówkę, a jego pasją są konie. Podczas nagrywania albumu miał 11 lat.

Luis Miguel (Luis Miguel Pavón Montes) - były chórzysta w Coro de Niños de San Juan. Jego pasją jest gimnastyka. Podczas nagrywania albumu miał 13 lat.

     Recenzowana płyta to wydanie specjalne CD + DVD. Każdy z dwunastu utworów ma wersję wideo. Oglądając te teledyski, można się przekonać, że chłopcy mają także talent do tańca. Niemal każde wideo zawiera dużo skomplikowanych układów tanecznych. Wyjątkiem jest "Abuela Llevame", piosenka poświęcona babci:

Zapraszam do posłuchania fragmentu utworu "Bidi Bidi Bom Bom":

1      Boogie, Boogie
2      Ven Al Baile
3      Te Quiero Mas
4      Conigo Se Ira
5      Dime Que Si
6      Siento/Baka Lana Nu Meme
7      Bidi Bidi Bom Bom
8      Abuela Llevame
9      Descorazonado
10    Burrito Sabanero
11     Yo Soy Boricua (bonus track)


źródło informacji o zespole: http://www.ticktock.20m.com/about_2.html