Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

The Moffatts - "The Moffatts" 1995

opublikowane: 15 sty 2013, 05:15 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 10:22 ]

     Drugi album kanadyjskiego zespołu braci Moffattów. W skład The Moffatts wchodził najstarszy Scott
(ur. 30 marca 1983 r.) i urodzeni jako trojaczki rok po nim Clint, Bob i Dave. Ich kariera zaczęła się w Vancouver w 1990 r., kiedy Scott miał 7 lat, a jego młodsi bracia po 6 lat. Chłopcy początkowo występowali wraz z rodzicami jako wokalny zespół country, zdobywając nagrody na festiwalach. Występowali też w programach rozrywkowych w telewizji (wiele ich wczesnych nagrań można obejrzeć na kanale YouTube MoffattsVideoHQ). Pierwszy album zatytułowany "It's a Wonderful World" wydali jako The Moffatt Brothers w 1992 r. W marcu 1993 roku Moffattowie przenieśli się do Nashville, gdzie podpisali kontrakt z wytwórnią płytową Polydor Nashville. Efektem tej współpracy jest recenzowany album "The Moffatts" wydany 20 czerwca 1995.
     Płytka zawiera 10 przebojowych utworów w dość szybkim tempie i z bogatym instrumentarium. Jedną z najważniejszych piosenek, które promowały album była "Guns Of Love". Jedno z jej wykonań poniżej:


     Głos Scotta jest trochę skrzeczący. Być może to sprawka specjalistów od dźwięku, ale to nie brzmi najlepiej. Co więcej, wydawcy prawdopodobnie nie mogli się zdecydować, czy skierować tą muzykę do młodszych czy dojrzałych odbiorców. Wyszło połączenie przeciągłej i nieco melancholijnej z natury muzyki country z nowoczesnymi bitami i elektronicznymi wstawkami. Dla niektórych słuchaczy może to być niestrawne.
     Płyty warto posłuchać dla energii jaką chłopcy wkładają w śpiew. Wszyscy są utalentowanymi wokalistami. Wraz z płytą pojawiły się też zabawne animowano-aktorskie teledyski, które również są interesujące. Pogrubione utwory posiadają wersję teledyskową (wydane tylko na VHS).

Posłuchaj fragmentu utworu Caterpillar Crawl:

1      I Think She Likes Me
2      This Boy
3      Guns Of Love
4      Mama Never Told Me 'Bout You
5      Just Thinkin' About You
6      When God made you
7      Caterpillar Crawl
8      You are what you do
9      A little something
10    Don't Judge This Book


Zdjęcie braci Moffattów z dzieciństwa pochodzi z bloga http://4-beats.blogspot.com/ pozostałe zdjęcia z książeczki dołączonej do płyty CD
Comments