Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

"Przeboje rybki Mini Mini 2" 2012

opublikowane: 17 sie 2012, 13:49 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     "Przeboje rybki Mini Mini 2" to druga z cyklu składanek piosenek pojawiających się regularnie na kanale Mini Mini stacji Cyfra +. Dziecięce przeboje są zamieszczone na dwóch płytach - wersje audio na CD i prawie wszystkie ich odpowiedniki jako teledyski na DVD. Większość animacji przygotowane jest bardzo starannie, zachwycają bogactwem kolorów i pomysłów. Piosenki w prosty i zabawny sposób poruszają trudne tematy (np. "Gruszka" o pogoni za idealną sylwetką), albo zachęcają do zdrowego wysiłku fizycznego i jedzenia warzyw. A niektóre są po prostu przeznaczone do wspólnego śpiewania i tańczenia ich przez szkraby w każdym wieku. Nieprzypadkowo jedna z piosenek stała się na jakiś czas hitem Internetu. Mowa oczywiście o "Kaczuszkach", które z przyjemnością oglądają i tańczą w jego rytm nie tylko dzieci.


To chyba skutek tego, że przy kręceniu tego niewielkiego teledysku dzieciaki również nieźle się bawiły:


     "Ta kaczuszka żółta jest, lubi oczkiem mrugać też i uśmiecha się. Bo wszystkie kaczki lubią wodę..." - słowa są bardzo proste. Zabawa polega na tym, żeby udawać kaczuszki - machać kuperkami i tańczyć w kółko.

Nie jest to jednak płyta jednego przeboju. 

     Jest kilka starych tekstów w nowych aranżacjach np. "Samochwała" i "Cztery słonie". Prawdziwymi przebojami są "Mucha w mucholocie" i "Siedmiomilowe buty". Na szczególną uwagę zasługują też piosenki z kampanii reklamowej "Sporty Animals" firmy Ferrero. Jest to reklama serii zabawek w Kinder Niespodziankach. Szczególnie ważne jest to, że piosenki "Już zawody zacząć czas", "Pierwsza mila" i "Skacz do góry!" są śpiewane przez chłopców. Mimo, że powstały w celach reklamowych, mają kapitalną wartość, bo zachęcają do sportowych zmagań, wspólnej zabawy i grania fair play.

inne płyty Mini Mini + można przeglądać na tej stronie:
http://www.miniminiplus.pl/mm_plyty-minimini.html
Comments