Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

Parchís "Pure originals" 2010

opublikowane: 30 paź 2012, 15:09 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 11 sty 2015, 02:56 ]

     Składanka największych przebojów zespołu Parchís. Była to dziecięca grupa muzyczna założona w Hiszpanii w 1979 r. Wypromowana wraz z kilkoma innymi (m. in. Regaliz) przez barcelońskie wydawnictwo płytowe Discos Belter, które postanowiło w ten sposób zawojować rynek muzyki dla dzieci. Udało się. Na początku lat 80. XX w. Parchís uzyskał dużą popularność, szczególnie w krajach Ameryki Łacińskiej. W ciągu sześciu lat nagrał dwadzieścia płyt winylowych (nie licząc składanek). Dzieci, z jedynie kosmetycznymi zmianami składu, wstąpiły też w siedmiu filmach / musicalach.
     Nazwa zespołu pochodzi od popularnej w Hiszpanii gry planszowej z czterema kolorowymi polami. Każdy członek zespołu wstępował w jednobarwnym ubraniu. Występujący w czerwieni Tino (Constantino Fernández Fernández) oraz ubrana na żółto Yolanda (Yolanda Ventura Román) to najstarsi i najważniejsi członkowie zespołu. Zielona Gemma (Gemma Prat Termens) trochę mniej rzucała się w oczy. Najmłodsi David (David Muñoz Forcada) i Óscar (Óscar Ferrer Cañadas) wstępowali w białym i niebieskim. Najmłodsi chłopcy byli niestety tylko ozdobą zespołu i śpiewali raczej w tle, bądź w chórkach. w 1981 r. Óscar został zastąpiony przez Franka (Francisco Díaz Terez).
     Dzieci przedstawiają się (jako kolorowe pionki) w piosence "La Cancion de... Parchis" zamieszczonej na pierwszej płycie zespołu "Las Super 25 Canciones de Los Peques". W tej składance utwór numer jeden. Wersja wideo piosenki:


Pierwszy skład zespołu:
(od lewej: Óscar, Yolanda, David, Tino i Gemma)

Drugi skład zespołu: