Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

Nat Wolff - "The Naked Brothers Band: The Movie" 2005

opublikowane: 3 sty 2013, 16:23 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 6 sty 2013, 05:22 ]

     Naked Brothers Band to fikcyjny zespół muzyczny. Jego głównych członków zagrali jedenastoletni Nat i jego młodszy brat Alex. Jest to komedia mockumentary, czyli parodia w dokumentalnym stylu. Pokazuje w zwariowany sposób początki "kariery muzycznej" braci, czyli ich pierwszy zespół muzyczny Silver Boulders, który założyli w wieku przedszkolnym, spektakularne sukcesy i osiągnięcie sławy, późniejszy kryzys twórczy, rozłam zespołu, a nawet "kłopoty z używkami" jednego z członków bandu - perkusisty Alexa.
     Wydarzenia i humor w filmie są absurdalne, ale muzyka wykonywana jest całkiem profesjonalnie. Są to głownie utwory na pograniczu rocka i popu. Gwiazdą "The Naked Brothers Band: The Movie" okazał się niezwykle utalentowany Nat Wolff. Chłopiec zaśpiewał w wielu fragmentach filmu, na potrzeby produkcji nakręcono również teledysk do utworu "Crazy Car". Inne piosenki wykonuje podczas inscenizowanych prób czy scenicznych występów. Niemal wszystkie teksty są jego autorstwa.

    Jedna z piosenek zawarta w filmie to "Rosalina". Nat skomponował ją samodzielnie dla rówieśniczki, która bardzo mu się podobała, ale nie miał śmiałości, żeby jej to wyznać:


     Piosenki z filmu "The Naked Brothers Band: The Movie" pojawiły się na płycie CD "Music from the Movie". Płyta ta była ekstra dodatkiem do DVD, ale wzbogacone o nią wydania były sprzedawane tylko przez krótki czas i dziś są praktycznie niedostępne.
     Porządek utworów (wg. albumu Naked Brothers Band "Music from the Movie"):

1      Crazy Car
2      Motormouth
3      Hardcore Wrestlers (With Inner Feelings)
4      Rosalina
5      That's How It Is

(okładka i zdjęcia pochodzą z DVD wydanego przez Nickelodeon w 2007 r.)
Comments