Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

Muzzie Braun And The Boys "Ballads, Yodels & New Western Music" 1990

opublikowane: 11 lut 2013, 18:47 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 12 lut 2013, 04:22 ]

     Muzzie Braun And The Boys to rodzinny zespół. Założycielem muzycznej familii Braunów był dziadek Musty Braun, który mieszkając w południowej Dakocie nauczył się grać na akordeonie z kursu korespondencyjnego. Następnie zaczął zarabiać na życie występami w barach i innych miejscach publicznych. Był on niezwykle muzykalnym człowiekiem - potrafił grać i śpiewać utwory z szerokiego repertuaru. Wychował on swoich trzech synów Muzziego, Gary'ego i Billiego na profesjonalnych muzyków. Muzzie i jego żona JoAnn przekazali z kolei rodzinną tradycję swoim dzieciom: Cody'emu, Willy'emu, Micky'emu i Gary'emu. 
     Chłopcy wychowywali się w spartańskich warunkach, na farmie bez ciepłej wody i prądu, ale mogli za to korzystać ze wszelkich dostępnych tam darów natury. Nie chodzili do szkoły, ponieważ byli uczeni przez mamę. Cała rodzina często wyruszała w trasy koncertowe. JoAnn zajmowała się wtedy nie tylko nauką synów, szyła także stroje dla zespołu i była jakby managerem i opiekunem Muzzie Braun And The Boys. Początkowo chłopcy występowali w szkołach. Były to krótkie piętnastominutowe koncerty, dzięki którym mogli się oswoić z występami przed publicznością. Zespół nazywał się początkowo Little Braun Brothers. Kiedy bracia obyli się ze sceną, zaczęli objeżdżać Stany Zjednoczone wraz z ojcem. Do najbardziej znaczących należały koncert na scenie Grand Ole Opry w Nashville i występ w programie telewizyjnym "The Tonight Show with Jay Leno". Podczas podróży mieli okazję zapoznać się z wieloma muzykami, między innymi słynnym Johnnym Cashem.
     "Ballads, Yodels & New Western Music" to pierwszy CD zespołu. W trzy lata później ukazał się drugi album zespołu zatytułowany "Roundup". Jest on dostępny przez sklep internetowy z niezależną muzykę CDbaby: http://www.cdbaby.com/cd/muzziebraun6

     Tytuł tego albumu to dosłownie "Ballady, Jodłowanie i Nowa Zachodnia Muzyka". To wcale nie pomyłka. Jodłowanie może się kojarzyć z muzyką ludową z rejonu Alp, ale jako technika śpiewu występuje także w amerykańskiej muzyce country. Nagrania mają urok muzyki wykonywanej na żywo. Są radosne, niemal taneczne, mają też ciekawe teksty (niemal wszystkie to autorskie piosenki), niektóre z ich są bardzo zabawne. Jeden z takich śmiesznych utworów to "I Didn't Do It":

1      The Cowboy Song
2      Idaho Moon
3      Cowboys And Kids
4      Cowboy Bill
5      Mom and Dad's Waltz
6      I Didn't Do It
7      Mike
8      Big Corral
9      Little Braun Brothers' Yodel
10    Rag Time Cowboy Joe
11    I'm An Old Cowhand
12    The Man In The Moon Is A Cowhand

Podobne: The Nickel Creek Band "Little Cawpoke" (wesoła muzyka w kowbojskim stylu)

źródła:
1) artykuł w Idaho Press-Tribune http://www.idahopress.com/cavalcade/article_8d62e3c2-5703-11e0-9cb7-001cc4c03286.html
2) oficjalna strona zespołu: http://www.muzziebraun.com/