Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

Kinderlach - "Kinderlach 2" 2011

opublikowane: 1 sty 2014, 15:16 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 23 cze 2014, 14:07 ]
okładka płyta CD Kinderlach 2 2011

     Kinderlach (קינדרלעך) to izraelski zespół chłopięcy założony pod koniec 2004 r. przez  muzyka Yishaia Lapidota i producenta muzycznego Davida Fadidę. Mali śpiewacy wykonują po hebrajsku piosenki inspirowane religią judaistyczną, ale we współczesnym duchu i w nowoczesnych popowych aranżacjach. Zespół jest także znany z tego, że ich koncerty często zamieniają się w pełne choreografii i świateł Gilad Barel
widowiska sceniczne.
     Jednym z najbardziej znanych członków zespołu jest Yonatan Shainfeld. Był on głównym solistą na wydanym w marcu 2005 r. pierwszym albumie zespołu zatytułowanym "Kinderlach". Od 2008 roku Yonatan rozwija karierę solową. Wydany sześć lat po debiucie drugi album zespołu "Kinderlach 2" to dzieło nowego, znacznie odmłodzonego składu. Najmłodsi chłopcy śpiewający na tym albumie mają około 8 lat, a najstarsi nie więcej niż 12 (na zdjęciu po prawej uroczy Gilad Barel). Na drugim albumie jest też więcej elektroniki, a w tekście umieszczono sporo angielskich wstawek. Cieszy też miks śródziemnomorskich melodii z iście dyskotekowymi rytmami.
     Album "Kinderlach 2" odniósł umiarkowany sukces, dzięki czemu we wrześniu 2013 r. mogła ukazać się kontynuacja w postaci trzeciej płyty w dorobku zespołu "Kinderlach 3".
     Obecnie zespół liczy około dwudziestu członków i wciąż koncertuje. Na oficjalnej stronie dużo aktualnych informacji i zdjęć. Występy na żywo i fragmenty najnowszej płyty w oficjalnym kanale YouTube.

zespół chłopięcy z Izraela Kinderlach

Lista utworów:

1     Hello Hello
2     Anashim
3     Shir Habar Mitzvah
4     Ani Maamin
5     Shema Beni
6     Bamarom
7     Beyachad
8     Semachot Ketanot
9     Avraham Avinu
10   Yismah Hatani
11   Just Do It
12   Lekha Toda

Popularne żydowskie chóry chłopięce:

Kinderlach
Miami Boys Choir
New York Boys Choir