Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Zespoły‎ > ‎Albumy grup muzycznych‎ > ‎

Daniel Rupiński "Ach, śpij kochanie" 1998

opublikowane: 22 paź 2012, 11:26 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 18 mar 2013, 16:36 ]

     "Ach, śpij kochanie" to zbiór piosenek wykonywanych przez Grażynę Świtałę i dzieci. Płyta została wydana przez Fundację Artystyczną "Naprawdę czeka ktoś" w 1998 r. Na CD można znaleźć 14 piosenek i ich wersje instrumentalne.
     Jednym ze śpiewających dzieci jest Daniel Rupiński z Olsztyna. Urodził się niewidomy, ale za to z wrodzonymi zdolnościami muzycznymi. Kiedy rodzina odkryła jego talent, wysłano go na przesłuchania do szkoły muzycznej. Mimo, że chłopiec nie był w stanie nawet czytać nut, nie tylko został uczniem, ale też ukończył szkołę I i II stopnia w klasie fortepianu i trąbki. Do dzisiaj śpiewa, a trąbka to jego ulubiony instrument, na który nawet komponuje. W 2009 r. był hejnalistą miasta Olsztyna, nakręcono też o nim film dokumentalny "Czuję więcej".
     Podczas nagrania Daniel miał prawdopodobnie ok. 10 lat. Śpiewa w zaledwie trzech utworach. Jego głos brzmi czysto i wyraziście. Niestety jeden z utworów - "Krasnoludki" - jest nieudany (głos chłopca jest cyfrowo zniekształcony). Zapraszam do posłuchania fragmentów dwóch pozostałych utworów w wykonaniu Daniela - "Krakowiaczek" i "Kurki trzy":

1      Krakowiaczek
2      Biedroneczki
3      Kurki trzy
4      Pieski małe dwa
5      Krasnoludki
6      Złoty pierścionek
7      Idzie niebo
8      Był sobie król
9      Iskiereczka (Na Wojtusia)
10    Ta Dorotka
11    Uśnij mi, uśnij
12    Bajka na sen
13    Ach, śpij kochanie
14    Naprawdę czeka ktoś (Hymn Festiwalu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Ciechocinku)