Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Stefan Rauscher "Wenn es Euch hilft" 1992

opublikowane: 3 gru 2012, 13:59 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 11:38 ]

     Album Stefana Rauschera wydano w 1992 r. na płycie winylowej i równolegle na CD. Jest to w zasadzie singiel - zawiera tylko trzy utwory i trwa około 10 minut. Zdjęcie powyżej pochodzi z niemieckiego Amazona, ale płytę można też kupić w paru innych miejscach, chociaż jest bardzo mało znana.
     Stefan urodził się w 1980 r. w małej miejscowości Schrobenhausen w Niemczech. Podczas nagrywania płyty miał zatem około 11 - 12 lat. Dzięki wspaniałemu głosowi był kandydatem na gwiazdę. Do dzisiaj można kupić na eBay'u jego autografy. Fotografia na okładce pokazuje jednak skromnego chłopca o ujmującym uśmiechu, który z trudem odnalazłby się w świecie współczesnego show biznesu. Może więc dobrze się stało, że Stefan uniknął takiego losu i 2008 roku jako jeden z 26 młodych księży odbył prymicję.
     Głos małego piosenkarza jest bardzo bogaty, a jednocześnie dziecięcy. Sposób śpiewania i aranżacje są trochę niedzisiejsze, ale brzmią przyjemnie, jakby w stylu vintage.
     Każdy z utworów na tym singlu jest ciekawy, ale do prezentacji wybrałem "Heut ist ein schöner Tag" (Dzisiaj jest piękny dzień):

1      Wenn es Euch hilft
2      Heut ist ein schöner Tag
3      Mein kleiner Hund
Comments