Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Rodion Gazmanow "Eskadra" LP 1991

opublikowane: 23 wrz 2012, 12:09 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 14:22 ]

     Rodion Gazmanow (Родион Газманов) to syn znanego rosyjskiego piosenkarza a wcześniej żołnierza Olega Gazmanowa (Олег Михайлович Газманов). Rodion urodził się 3 lipca 1981 r w Kaliningradzie. W wieku 5 lat zaczął się uczyć gry na fortepianie. Kiedy miał 6 lat, rodzina przeniosła się do Moskwy. Jego ojciec kontynuował tam karierę muzyka z kaliningradzkiej grupy muzycznej "Świat" (Визит). Jednak w 1987 roku nadwerężył głos i nie mógł promować teledysku do utworu "Lucy". Wysłał więc syna, który w programie "Poranna Poczta" (Утренняя почта) prowadzonym przez Ałłę Pugaczową wykonał "Lucy" na żywo. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Piosenka rozeszła się w nakładzie 50 milionów egzemplarzy. Rodion dostał 150 rubli, za które rodzice kupili mu słodycze i zabawki.

"Lucy" w wykonaniu kilkuletniego Rodiona:

     Pierwszy długogrający album Olega i Rodiona to "Eskadra" (Эскадрон) z 1991 r. Płyta dzieli się na dwie części. Pierwsza połowa to 5 utworów taty, a druga to 5 utworów z udziałem syna. Podobnie podzielona jest okładka. Na awersie jest zdjęcie Olega przy koniu z szablą w dłoni, a na rewersie cztery zdjęcia roześmianego dziesięciolatka Rodiona.
     Chłopiec śpiewa z dużą pewnością siebie i swobodą. Ma przyjemną barwę głosu. Aranżacje są oryginalne, popowe, w dyskotekowym rytmie. Jedną z prostszych (do zrozumienia dla osób nie znających rosyjskiego) piosenek jest "Mowgli". Opowiada ona o chłopcu z dżungli i jego przyjaciołach: niedźwiedziu Baloo i panterze Bagirze. Poniżej można posłuchać fragmentu tego utworu:

     Piosenki "Mogwli" i "Kominiarz" są śpiewane przez samego Rodiona, "Robaczek świętojański" i "Jamajka" w duecie z tatą, a w "Lambadzie" możemy go usłyszeć niestety tylko w chórkach. Z tych wspólnych piosenek warto zwrócić uwagę na utwór "Robaczek świętojański":

6      Mowgli (Маугли)
7      Kominiarz (Трубочист)
8      Robaczek świętojański (Светлячок)
9      Jamajka (Ямайка)
10    Lambada (Ламбада)

     W 1991 r. Rodion wraz z tatą koncertował w Moskwie. Jeden z tych koncertów został zarejestrowany.  Trzy utwory z udziałem chłopca:


Comments