Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Rick Segall - "Ricky Segall and The Segalls" 1973

opublikowane: 22 gru 2014, 06:31 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 22 gru 2014, 06:32 ]
Ricky Segall And The Segalls

     Richard Robert Segall urodził się 10 marca 1969 na Long Island w Plainview w stanie Nowy Jork. Zaczął śpiewać w wieku zaledwie 3 lat występując w lokalnych klubach nocnych wraz z rodzicami, który zawodowo zajmowali się muzyką. W 1973 r. rodzice Ricky'ego wyjechali do Nashville, żeby nagrać swoje kawałki. Jedno z powstałych nagrań trafiło do Renée Valente z Columbia Pictures, która zdecydowała o włączeniu chłopca do obsady czwartego sezonu popularnego muzycznego sitcomu "The Partridge Family".
     Czteroletni chłopczyk grał małego sąsiada rodziny Partridge'ów Ricky'ego Stevensa. W każdym odcinku śpiewał jedną piosenkę. Zgodnie z kontraktem za skomponowanie piosenek odpowiadał ojciec Ricky'ego. Niestety pomysł nie wypalił, a chłopczyk stał się najbardziej krytykowaną postacią serialu. Najbardziej oddani fani serialu po jego zdjęciu z anteny mieli do Ricky'ego pretensje. Twórcy "The Partridge Family" już w połowie sezonu zorientowali się, że Ricky nie pasuje do serialu i większość widzów jest zirytowana jego występami, więc podziękowali mu za współpracę. Mimo to Rick Segall z drobnymi przerwami do dzisiaj kontynuuje karierę w show biznesie.
     10 najlepszych piosenek, które Ricky zaśpiewał w serialu trafiły na płytę LP zatytułowaną "Ricky Segall and The Segalls". Cieszyła się ona tak małą popularnością, że do dzisiaj można kupić fabrycznie zapakowane egzemplarze, ale zdecydowanie warto jej posłuchać ze względu na talent czteroletniego wykonawcy.

Lista utworów:

1     Say, Hey, Willie
2     Just Loving You
3     Mr. President
4     Bicycle Song
5     When I Grow Up
6     What Kind Of Noise Do You Make
7     Sooner or Later
8     What Would You Like To Be
9     All I Want To Ask Santa Claus
10   A Little Bit Of Love