Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Nicki Doff "Nicki" 1973

opublikowane: 29 lis 2012, 16:34 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 12:05 ]

     Nicki Doff urodził się 23 czerwca 1963 roku w Monachium. Wg zamierzeń producentów z wytwórni Music Records miał być niemieckim odpowiednikiem holenderskiego piosenkarza Heintje. Niestety nie udało mu się powtórzyć jego sukcesu. Mimo to, w ciągu trzech lat nagrał kilka winylowych singli i trzy płyty długogrające, wystąpił także w dwóch filmach.
     Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o jego życiu prywatnym. Wcześnie zakończył karierę, prawdopodobnie z powodu załamania się głosu w okresie dojrzewania. Na zdjęciach widać radosnego chłopca, o przyjemnych rysach twarzy i z charakterystycznymi okalającymi głowę włosami. Ma miękką i sympatyczną barwę głosu.
     Recenzowany album to jego drugi LP. Nagrał go w wieku 11 lat. W tym samym roku wystąpił w epizodycznej roli w filmie "Blau blüht der Enzian". Poniżej można posłuchać piosenki z tego filmu zatytułowanej Yuppididuh:

     Chłopiec śpiewał głównie niemieckie ludowe piosenki, nawiązujące do heimatu, ale w nowoczesnych aranżacjach. Jest to dość lekka, śpiewna muzyka, czasami z towarzyszeniem chórków. Na albumie "Nicki" znalazło się wiele takich piosenek. Zdecydowałem się zaprezentować jeden z wyróżniających się utworów. "Abenteuer am Lagerfeuer" to piosenka w kowbojskim stylu:

1  Ich schenk dir meinen Stern
2  Eins, zwei, drei . . .
3  Ich hab dich lieb, Mama
4  Wir wandern der Sonne entgegen
5  Abenteuer am Lagerfeuer
6  Für mich ist Fussball alles
7  Ich male dir die Sonne
8  Dreht euch doch um
9  Ich bin ein lustiger Musikant
10  Moderne Zigeuner
11  Ich bau mir selber einen bunten Drachen
12  Im Sommer jodeln, im Winter rodeln
Comments