Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Moises 'Moisesito' Herrero "Tiki Tiki Ta" 2000

opublikowane: 19 sty 2013, 13:45 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 26 cze 2013, 12:20 ]

     Moises Herrera Junior urodził się Arizonie w stanie Phoenix w USA ok. 1996 r. Jego rodzice Pahola Marino de Herrera i Moises Herrera to prawdopodobnie osoby wierzące, należące do jednego z południowoamerykańskich ruchów neoewangelicznych. Używają imienia Boga w formie Jehova i posługują się językiem hiszpańskim.
     Chłopiec pierwszy raz wystąpił w wieku trzech lat, śpiewając piosenkę "Como no creer en Dios". Kiedy okazało się, że ma talent, rodzice postanowili nagrać i wydać płytę z piosenkami śpiewanymi przez synka. Trwało to mniej więcej rok.
      Na liście współpracowników Moisesito jest wymieniony jako koordynator produkcji. Może to wskazywać na fakt, że chłopiec pracował wg własnego rytmu, albo też, że obecność w studiu traktował bardziej jako zabawę, a nie przykry obowiązek. Malec śpiewa nie do końca profesjonalnie, ale z radością. Piosenki nie są wcale łatwe i ich w miarę poprawne wykonanie przez czterolatka to i tak fenomen. Na zdjęciu od prawej Scarlet Alexis, Moisesito i siostra Moisesita Paholita podczas sesji nagraniowej. Niemal wszystkie chórki na płycie są w wykonaniu dzieci.
     Pierwszy album Moisesito osiągnął spory sukces. Jest do dzisiaj znany i dostępny w internecie na stronach z muzyką chrześcijańską. Niestety wydany cztery lata później drugi album Moisesito "Ya no tienes que llorar" nie jest już tak dobry. Chłopiec jest zagłuszony dorosłymi i śpiewa jakby pod przymusem. 

Posłuchaj fragmentu utworu "Te Extraño":

1      Te Extraño
2      Marchando a Jehova
3      Tiki Tiki Ta
4      Cantaré Como David
5      Dale Tu Amor
6      Como Jonás
7      Alaba al Señor
8      Se Oye Mi Cantar