Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Miguel Guerreiro - "Eu quero aquela estrela" 2009

opublikowane: 25 sie 2013, 13:02 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 25 sie 2013, 13:18 ]
Miguel Guerreiro Eu Quero Aquela Estrela

     Miguel Guerreiro urodził się 21 listopada 1998 r. w mieście satelickim Lizbony Setúbal w środkowej Portugalii. Wychowywał się z ojcem Luísem i matką Fátimą przy Rancho Folclórico tuż nad Oceanem Atlantyckim. Rancho Folclórico to ośrodek kultury ludowej prowadzony przez dziadka Miguela imieniem Acácio.
     Otoczenie wcześnie dostrzegło talent chłopca. Ponieważ jego nazwisko brzmi po portugalsku "Wojownik" bez obaw wziął on udział w pierwszej edycji programu muzycznego "Uma canção para ti" (na bazie włoskiego formatu telewizyjnego "Ti Lascio una Canzone"). Program ten rozpoczął się 21 grudnia 2008 r. Był przeznaczony dla młodych śpiewaków od 8 do 15 lat. Dziesięcioletni Miguel bez trudu pokonał wszystkich zawodników i zdobył pierwsze miejsce. Wkrótce wydał debiutancką płytę "Eu quero aquela estrela". W 2010 r. wystąpił i zaśpiewał w portugalskiej telenoweli "Morangos com Açúcar" i nagrał drugą płytę "Eu nasci para cantar". Uczył się śpiewu, gry na fortepianie i teorii muzyki w Conservatório de Setúbal. Po 2011 roku kontynuował karierę w Japonii. Nagrał na potrzeby tamtejszego rynku jeden album i kilka singli.
     Głos Miguela jest po prostu fenomenalny. Brzmi ciepło i stosunkowo nisko, a jednocześnie dynamicznie i porywająco. Wydaje się, jakby nie było dla niego barier.
     Na debiutanckiej płycie Miguela Guerreiro znalazło się 12 krótkich utworów. Większość z nich to prawdopodobnie tradycyjne portugalskie pieśni, ale w nowoczesnych aranżacjach. "Eu quero aquela estrela" to jedna z płyt mało znanych, a jednocześnie bardzo polecanych.

1     A Minha Música
2     Maria Albertina
3     Não Há Estrelas No Céu

4     Primeiro Beijo
5     Eu Quero Aquela Estrela
6     Deixa-Me Rir
7     Canoas Do Tejo
8     O Anzol
9     Festa Da Vida
10   Gaivota
11   A Minha Casinha
12   Vida de Marinheiro

Miguel Guerreiro