Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Miguel Antonio Vedanaigam "What is Christmas to you" 2012

opublikowane: 10 gru 2012, 13:57 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 20 gru 2012, 11:13 ]

     "What is Christmas to you" to debiutancki mini-album Miguela Antonio Vedanaigama. Ten utalentowany dwunastoletni śpiewak jest Filipińczykiem. Urodził się 19 listopada 2000 r. Wraz z rodzicami i trójką młodszego rodzeństwa mieszka obecnie na Singapurze.
     Jego kariera rozpoczęła się rok temu, kiedy na szkolnym konkursie zaśpiewał "I Dreamed A Dream" z musicalu "Les Misérables". Wystąpił później podczas wielu imprez, także dobroczynnych. Obecnie jest pod opieką profesjonalnego trenera głosu i uczy się gry na fortepianie.
     Miguel Antonio uwielbia śpiewać przed publicznością, wiele występów można obejrzeć na jego oficjalnym kanale YouTube VMiguelAntonio. W przyszłości chłopiec chciałby się stać tak sławny jak jego największy idol - Michael Jackson. Aż trudno uwierzyć, że na co dzień jest raczej nieśmiałym nastolatkiem i nie lubi mówić zbyt dużo o sobie.

źródło zdjęcia - http://www.facebook.com/pages/Miguel-Antonio-Singapore/256506274367110

     Recenzowana płyta to album świąteczny. Tytułowy utwór to cover Michaela Jacksona z płyty Jackson 5 "Christmas Album", zaaranżowany na jazzowo. Inne utwory także obracają się wokół tematyki bożonarodzeniowej. Co ciekawe, wcale nie jest to zabieg marketingowy, chłopiec daje w ten sposób wyraz swojej wierze, przypomina na czym polega istota świąt - oczekiwanie na narodziny Jezusa Chrystusa. 
     Głos chłopca zachwyca niezwykle szeroką skalą i przyjemną barwą. Niestety jakość dźwięku nie jest idealna. Momentami powstaje wrażenie, jakby mikrofony nie były w stanie zarejestrować głosu Miguela w pełnej rozciągłości. Mimo to, jest to jeden z albumów, które warto znać. Poniżej krótka prezentacja młodego artysty (jako podkład utwór "What is Christmas to you"):


1      Give Love on Christmas Day
2      We are the Reason
3      O Holy Night
4      What is Christmas to you
Comments