Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Mason Ramsey - "Famous EP" 2018

opublikowane: 4 sie 2018, 15:24 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 4 sie 2018, 15:51 ]
Mason Ramsey Famous EP 2018

     Mason Ramsey urodził się 16 listopada 2006 r. w maleńkiej miejscowości Golconda położonej w pobliżu rzeki Ohio w stanie Illinois. Wychowywał się bez wszechobecnego internetu, pod czuła opieką dziadków. Miejscowość w której spędził wczesne dzieciństwo była prawdziwą kapsułą czasu - brak stałego łącza internetowego, ale za to dziesiątki nagrań muzyki country, pochodzącej często sprzed czterdziestu a nawet pięćdziesięciu lat.
     Dziadkowie Masona organizowali grille, na których stałym punktem programu było karaoke. Chłopiec szkolił więc swoje umiejętności od najmłodszych lat. Jego muzycznymi idolami są Hank Williams, Elvis Presley, Buddy Holly i Randy Travis. Spośród nowszych wykonawców słucha też utworów Blake'a Sheltona, Keitha Urbana czy Eda Sheerana.


Mason Ramsey młody piosenkarz śpiewa
     Jedenastoletni śpiewak zdobył natychmiastową sławę, kiedy ktoś nagrał i zamieścił w internecie jego wykonanie "Lovesick Blues". Wideo znane jako "Walmart yodeling kid" w kwietniu 2018 roku stało się viralem - do chwili obecnej zostało obejrzane ponad 55 milionów razy, było też na dziesiątki sposobów przerabiane i udostępniane na nowo. Niespodziewana sława, jaką zdobył, umożliwiła mu podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową. Zaskakująco młody wiek, w jakim zdobył rozgłos, skłoniły media do porównania go do innymi młodziutkimi weteranami gatunku: Billym Gillmanem i Hunterem Hayesem (Through My Eyes, Make a Wish).
     20 lipca 2018 r. nakładem Atlantic, jednej z czołowych amerykańskich wytwórni płytowych, ukazał się składający się z 6 utworów album "Famous EP". Płyta dostępna jest wyłącznie w streamingu, a także jako cyfrowe pliki do pobrania na większości platform (wersję mp3 można kupić na stronach Empik.pl, wersję lossless m.in. na Supraphonline). Tytułowy utwór "Famous" zadebiutował na liście Hot Country Songs magazynu Billboard na wysokiej 4 pozycji. Został też ściągnięty ponad 19 tysięcy razy, a wysłuchamy więcej niż 10 milionów razy!
     Głos chłopca, niepoddany żadnym modyfikacjom, przepuszczony został jedynie przez filtr nadający mu oldstylowe brzmienie (przyjemnie trzeszczący w tyle winyl). Zdecydownie jedna z najbardziej zaskakujących i najlepszych płyt roku!