Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Marcos "Guguzinho" Felippe - "Dani Boy" 2000

opublikowane: 5 lis 2012, 14:37 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 26 cze 2013, 12:25 ]

     Marcos Felippe urodził się w Brazylii. W wieku 4 lat zadebiutował w programie telewizyjnym Sérgio Mallandro, po czym został zauważony przez producenta telewizji SBT i zaproszony do udziału w Domingo Legal - jednym z najbardziej popularnych brazylijskich show muzycznych nadawanych na żywo. Zaprezentował piosenki niejakiego Daniela, dzięki czemu otrzymał przydomek "Dani Boy". Wkrótce wystąpił w szeregu innych programów rozrywkowych. Nagrał dwie płyty - jedną skierowaną do dorosłej publiczności ("Dani Boy"), a drugą dla dzieci z piosenkami nawiązującymi do różnych pór roku ("Para ser crianca a ano inteiro!"). Zagrał ponad sto koncertów w całej Brazylii. Niestety z powodu rocznej zaległości w szkole musiał przerwać aktywność na scenie.
     Chłopiec w trakcie nagrywania pierwszej płyty miał ok. 6 lat. Ma ładne, duże, brązowe oczy. Włosy utlenione na jasny blond, spomiędzy których prześwitują ciemniejsze pasemka. Jego występy są pełne energii, a głos dość głęboki o sympatycznym, ciekawym brzemieniu.
     Płyta ma przebojowe brzmienie. Poziomem wykonania i stylem przypomina trochę nasze programy t.j. "Taniec z gwiazdami". Ma urok wykonania scenicznego na żywo. 
     Chłopiec śpiewa w dwunastu utworach, czasami z towarzyszeniem chórków. Jego głos nie jest na tyle donośny, aby śpiewać z nimi na równi, więc w kilku utworach jest momentami niemal całkowicie zagłuszony. Jednak kiedy śpiewa sam, to brzmi uroczo.
     Dani Boy należy do jednych z najmłodszych artystów na świecie, którzy odnieśli sukces w show biznesie. Po latach próbował szczęścia ponownie, zakładając zespół muzyczny. Wstąpił też w programie, w którym opowiadał o swoich doświadczeniach, jako młodocianej gwiazdy muzycznej. Mówi, że nie wstydzi się swojej przeszłości i nie ma żalu do ludzi, którzy wyprowadzili go wtedy na scenę. Jednak, gdyby mógł wybierać, rozpocząłby karierę w trochę późniejszym wieku. Na szczęście dzisiaj możemy się cieszyć jego ówczesnym głosem słuchając debiutanckiego albumu "Dani Boy". 

1  Pra fala a verdade
2  Cumade e cumpade
3  Pulguinha
4  De São Paulo a Belém
5  Ela é demais
6  Eu me amarrei
7  Essa Menina
8  1,2,3
9  Pinha no Pinheiro
10  Peão Apaixonado
11  Antônio, Pedro e João - Quadrilha 1. parte
12  Pout pourri - Quadrilha 2. parte
13  Antônio, Pedro e João - Quadrilha 1. parte (Play back)
14  Pout pourri - Quadrilha 2. parte (Play back)

źródło zdjęcia: http://ofuxico.terra.com.br/noticias-sobre-famosos/nostalgia-saiba-por-onde-anda-dani-boy-o-guguzinho/2011/07/10-111818.html