Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Jordy Lemoine "Potion magique" 1994

opublikowane: 13 gru 2012, 15:56 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 26 cze 2013, 12:11 ]

     Album "Potion magique" jest drugim albumem długogrającym Jordy'ego. Został on wydany po sukcesie debiutanckiego albumu "Pochette surprise" sprzed dwóch lat. Jest to typowo świąteczna płyta. Zawiera singiel "It's Christmas, C'est Noël", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "I kto to mówi 3". Niemal wszystkie pozostałe piosenki również nawiązują do świąt Bożego Narodzenia. Sześcioletni Jordy śpiewa (czasami melorecytuje) po francusku, ale też, w licznych wstawkach, po angielsku. Podkłady muzyczne są zróżnicowane, elektroniczne, popowe, w jednych utworach energetyczne, w innych uspokajające, kołysankowe (np. w rozmowach / śpiewankach-mruczankach z mamą).

Pierwszy utwór zawarty na płycie: 


     Materiał do "Potion magique" był nagrywany w Stanach Zjednoczonych między 1993 i 1994 r. Płyta została wydana na święta 1994 roku. Mimo, że stylem i poziomem nie odbiegała od poprzednika, nie odniosła takiego sukcesu jak "Pochette Surprise". Jordy prawdopodobnie w tym okresie sporo podróżował. Miał na swoim koncie pokaźną sumę (cała jego kariera, wg. informacji z francuskiej edycji Wikipedii, wygenerowała ok. 10 milionów euro przychodu). Poniżej zdjęcie z pobytu w Monako:

© Jean-Daniel Lorieux / Sygma / Corbis / FotoChannels

     Majowe popołudnie 1994. Złotowłosy chłopczyk, prawdopodobnie po kąpieli w basenie, suszy się i osłania ręcznikiem od słońca. Ma sześć i pół roku.
     Najmłodszy na świecie piosenkarz nagrał też trzeci album "Récréation" w 1995 r. Niestety mało popularny i w związku z tym trudno dostępny.

1      It's Christmas, C'est Noël
2      Dis Tino
3      Petit Papa Noël
4      Ma Petite Soeur (Reggae Mix)
5      Love Love Dance
6      Allo Maman C'est Noel
7      Des Cadeaux Pour Noël
8      Cinq Ans D'Amour
9      D.J. Tu Dors !
10    Love Love Dance (Remix)