Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Joey Farber "The Early Years" 2007

opublikowane: 31 sty 2013, 14:11 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 31 sty 2013, 14:31 ]

     Joey Farber jest synem muzyka i producenta Setha Farbera i piosenkarki Liz Queler. Jego ojciec często pracuje przy broadwayowskich musicalach, więc cała rodzina mieszka prawdopodobnie w Nowym Jorku albo okolicach. Chłopiec rósł otoczony muzyką i już w wieku czterech lat wykazywał talent do śpiewania. Nic dziwnego, że kiedy jego rodzice utworzyli wydawnictwo Red Wall Records, w ramach którego wyprodukowali kilka albumów, album ich syna był jednym z pierwszych.
     Płyta "The Early Years" ("Wczesne lata") została wydana własnym sumptem, ale nagrana w profesjonalnym studiu. Na okładce można zobaczyć chłopca z przeróżnymi instrumentami - bębnami, gitarą, fletem, a także, co ciekawe, rękawicą baseballową, co być może zdradza jego pozamuzyczne zainteresowania. W głębi, na czerwonym tle, umieszczono jego własny rysunek - autoportret.
     Głos chłopca ma słodkie dziecięce brzmienie. Ostatni utwór na płycie był nagrany w warunkach domowych, kiedy chłopiec miał zaledwie cztery latka, ale nawet ten ostatni utwór robi spore wrażenie, mimo gorszej jakości dźwięku. Podkłady są dość oryginalne jak na muzykę dziecięcą - przypominają rock progresywny spod znaku Pink Floyd i Genesis.

     Pierwszy utwór na płycie to "Gracie". Został on poświęcony bernardynowi, który mieszkał jakiś czas w pobliżu rodziny Farberów, a potem gdzieś zniknął. Wszystkie piosenki to oryginalne kompozycje i teksty Joey'a i jego taty.

Early Years (nagrane w wieku 8 lat):

1      Gracie
2      On The Train
3      Mars
4      Bigger Boy
5      Sheldon

Earlier Years (nagrane w wieku 4 lat):

6      Three Little Pigs

Album "The Early Years" Joey'a Farbera można kupić w sklepie internetowym CDBaby:
http://www.cdbaby.com/cd/joeyfarber