Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Jantje Smit - "Ik zing dit lied voor jou alleen" 1997

opublikowane: 9 lut 2014, 14:49 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 9 lut 2014, 14:53 ]
Jantje Smit Ik zing dit lied voor jou alleen CD 1997

     Jan Smit urodził się w Volendam w północnej Holandii 31 grudnia 1985 r. Od szóstego roku życia śpiewał w lokalnym chórze dziecięcym 
De zangertjes van Volendam. Został odkryty, kiedy około 1995 r. muzycy popularnego zespołu popowego BZN poszukiwali chłopięcego wokalisty, który miał zaśpiewać w duecie z członkinią zespołu Carolą Smit (zbieżność nazwisk przypadkowa) . Nagrana wtedy piosenka "Mama" wydana jako singiel w 1996 r. okazała się ogromnym sukcesem. W ciągu najbliższych dwóch lat członkowie zespołu BZN Jan Keizer, Jack Veerman i Jan Tuijp zajęli się produkcją i aranżacją piosenek dla Jana, którego w tym czasie nazywano zdrobniale Jantje.


     Wydany w 1996 r. singiel "Ik zing dit lied voor jou alleen" przez kilka tygodni zajmował pierwszą pozycję na holenderskich listach przebojów. Rok później ukazał się solowy album Jantje o tym samym tytule, który szybko uzyskał status podwójnej platyny (co najmniej 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Chłopiec śpiewał w kilku językach, dzięki czemu szybko zyskał popularność nie tylko w Holandii, ale także w Belgii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Francji. Obecnie jest uznanym piosenkarzem, który niemal co roku wydaje nową płytę. Jest także ambasadorem stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
     Płyta "Ik zing dit lied voor jou alleen" jest bardzo zróżnicowana pod względem muzycznym. Zawarto na niej popularne przeboje w holenderskich przekładach, piosenki dla dzieci i popularny klasyczny repertuar. Zaletą albumu, oprócz fenomenalnego głosu Jantje, są świetne podkłady, które sprawiają wrażenie wykonywanych na żywo.

Lista utworów:

1      Ik zing dit lied voor jou alleen
2      Mijn beste vriend
3      Mattino
4      C'est le héros
5      Pappie waar blijf je nou?
6      Mister Star
7      Mijn dorp aan de zee
8      Catherine
9      Kom weer terug bij mij
10    The Humma Humma song
11    Het dwergenlied
12    Danny Boy