Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Hunter Hayes - "Through My Eyes" 2000

opublikowane: 10 wrz 2012, 08:21 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 10 sty 2014, 12:20 ]

     Hunter Easton Hayes urodził się 9 września 1991 w Breaux Bridge. Należy do społeczności Cajun - francuskich katolickich osadników przybyłych do Luizjany w XVII w. Tradycyjna muzyka pochodząca z tego regionu łączy w sobie elementy soulu, R&B i bluesa. Ma też charakterystyczne etniczne brzmienie.
     Jeszcze jako szkrab, Hunter dostał od babci zabawkowy akordeon, na którym zaczął grać i udawać muzyków Cajun, których obserwował. Zaczął śpiewać w lokalnym zespole już w wieku 2 i pół roku. Pierwsze nagranie zrealizował w wieku 4 lat. Wkrótce wystąpił w kilku reklamach, a także programach rozrywkowych. Jego żywiołowy taniec i uroczy śpiew musiały się bardzo podobać widzom. 

Zdjęcia z pierwszych lat jego życia, na rozkładówce, wewnątrz książeczki dołączonej do płyty:


     Oprócz występów telewizyjnych, Hunter koncertował z muzykami grającymi muzykę cajuńską i country. We wczesnych latach podróżował po Luizjanie i innych stanach ze swoim zespołem Louisiana H.O.T. Together. Poniższe zdjęcie przedstawia sześcioletniego Huntera grającego na scenie Mulate w probostwie św. Patryka (Saint Martin Parish).

©  Jan Butchofsky / Corbis / FotoChannels

     Debiutancki album Huntera Hayesa Through My Eyes / De mes jeux został wydany przez niezależną wytwórnię Louisiana Red Hot 8 lutego 2000 r. W tym samym roku Hunter zagrał epizodyczną rolę w filmie "Mój przyciel, Skip".
     Płyta stanowi kompozycję tradycyjnych melodii i autorskich utworów Huntera. Odbijają one kulturę południowej Luizjany, gdzie mówi się specyficznym dialektem powstałym z angielskiego i francuskiego z naleciałościami hiszpańskiego, włoskiego i miejscowych języków indiańskich. Te bogactwo i różnorodność językowa jest szczególnie słyszalna w utworach dwujęzycznych. Hunter śpiewa, a także w niemal wszystkich utworach gra efektowne akordeonowe solówki.
     Płyta jest świetnie nagrana i zmiksowana. Nagrania pozwalają doświadczyć atmosfery pierwszych koncertów tego młodziutkiego artysty. Nie brak w nim też wstawek elektronicznych. Szczególnie ostatni utwór jest nimi przepełniony. Mimo, że muzyka jest dość jednorodna, to szybkie tempo i ogromna porcja energii w niej zawarta sprawia, że słucha się jej z rosnącym zainteresowaniem i często do niej wraca.

Lista utworów:

1       Six Years Old
2       Saturday Night Special
3       Jambalaya
4       Allons à Lafayette
5       Valse de Calcasieu
6       Rockin' Flames
7       Lafayette Waltz
8       La Porte d'en Arrière (The Back Door)
9       Un Autre Soir Ennuyant (Another Lonely Night)
10     Zydeco Boogaloo
11     Jolie Blonde
12     Amede Two Step
13     J'ai Passé Devant ta Porte
14     Malfunction

Wczesna dyskografia Huntera Hayesa:

8 lutego 2000 r. - "Through My Eyes"
6 listopada 2001 r. - "Make a Wish"