Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Himasha Manupriya - "Sanda Dilenne" 2010

opublikowane: 9 maj 2013, 03:20 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 9 maj 2013, 03:30 ]
Himasha Manupriya Sanda Dilenne 2010 CD

     Himasha Manupriya Dissanayaka (හිමාෂ මනුප්‍රිය දිසානායක) urodził się ok. 2003 roku na Sri Lance i posługuje się językiem syngaleskim. Uczeń prestiżowej Lankijskiej szkoły Nalanda College. Zdobył popularność w swoim kraju występem w show "Derana Little Star" na przełomie 2008 i 2009 roku. Był jednym z najmłodszych uczestników (startował w grupie wiekowej do 8 lat). Zdobył pierwsze miejsce w kategorii juniorów oraz drugie miejsce w starszej grupie wiekowej w kategorii "tradycyjne otwory hindi". Wraz z wygraną zdobył możliwość posługiwania się tytułem "Derana Little Star", który teraz często towarzyszy jego nazwisku. Himasha jest niewysoki i drobnej postury, ale na scenie zachowuje się żywiołowo. Ma wspaniały głos, dzięki któremu okrzyknięto go młodą gwiazdą. Malec ma krótkie czarne włosy, ładną brązową cerę i lekko odstające uszy. 
Himasha Manupriya z prezydentem Sri Lanki
     Płyta "Sanda Dilenne" jest jego debiutem. Prawdopodobnie zawiera piosenki nagrane podczas albo na potrzeby show "Derana Little Star", ponieważ chłopiec często śpiewa z towarzyszeniem innych młodych wykonawców. Na początku stycznia 2011 r. Himasha wraz z delegacja zwycięzców "Derana Little Star" własnoręcznie wręczył swój debiutancki album prezydentowi Sri Lanki Mahindzie Rajapaksie.
     Muzyka na tym albumie, tak samo zresztą jak na następnych albumach Himashy "Hadamama" i "Pembara Amma", jest głęboko utkwiona w kulturze i religii buddyjskiej, praktykowanej przez większość mieszkańców. Na szczęście aranżacje są bogate, a melodie łatwo wpadają w ucho. Choć sama płyta jest niedostępna, jej kopie mp3 można pobrać za darmo z serwisu SoundCloud: http://soundcloud.com/user1612241/sets/himasha-manupriya-sanda (bez jednego utworu)

Do posłuchania fragment utworu "Irawata Yana"

1      Sanda Dilenne
2      Saadu Siripa
3      Irawata Yana
4      Handa Mame
5      (nieznany tytuł)
6      Ayya Malli
7      Maha Pare
8      Sanda Wathure
9      Napuru Satha
10    Ajaki Rathu
11    Ape Iskole
12    Parakum Viruwan
13    Apa Divi Gamine
14    A Danden
15    Battichchek
16    Kekara Kekara

Dyskografia Himashy:

wydany pod koniec 2010 r. - "Sanda Dilenne"
sierpień 2011 r. - "Hadamama"
2011 r. - "Pembara Amma"

źródła:
http://www.nccu.nalanda.sch.lk/index.php/en/projects/technical-workshop/80-news/139-talented-nalandians