Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Gianpaolo Risi - "E Canterò" 2017

opublikowane: 16 wrz 2018, 13:17 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 24 gru 2018, 16:05 ]
Gianpeolo Risi E Cantero 2017

     Gianpaolo Risi urodził się w regionie Katania w gorącej skąpanej słońcem Sycylii. Jego wujek, Alessandro Risi, to znany wykonawca muzyki tanecznej, mieszkanki muzyki disco i pop, doskonałej do zabawy na licznych imprezach po letnim plażowaniu. Chłopiec wystąpił w duecie z wujkiem na jego płycie "Passione pura" w utworze "Musica e parole" wydanej przez MeaSound. W grudniu 2017 roku nakładem tej samej wytwórni ukazała się solowa płyta chłopca - E Canterò. Gianpaolo nie jest pierwszym tak młodym wykonawcą we włoskiej muzyce rozrywkowej. Podobną sławę zyskał też między innymi Daniele Marino, który wydał swój debiutancki album "Primo emozioni" w 2015 roku w wydawnictwie muzycznym o podobnym profilu - Seamusica.
     Jak na Sycylijczyka przystało Gianpaolo często pozuje na plaży w okolicznych kurortach i występuje w miejscowych klubach i na imprezach. Chłopiec ma też ukochanego pieska, który wabi się Pecky. Poza tym, że chce zostać sławnym piosenkarzem, spędza też sporo czasu na nauce w szkole. Poniżej jego najnowsze video:


Płyta "E Canterò" dostępna jest w postaci plików do zakupu i w serwisach streamingowych. Zawiera nie tylko piosenki o miłości, ale też takie utwory jak "Mamma" i "Occhi di bambina", czyli "Oczy dziecka". Cały album jest różnorodny, świetnie zaśpiewany i pełen energii. Jest na tyle sympatyczny, że najlepiej się go słucha zapętlając utwory w nieskończoność.


Gianpaolo RisiGianpaolo RisiGianpaolo RisiGianpaolo Risi

Włoscy piosenkarze najmłodszego pokolenia:

Gianpaolo Risi
Cosimo Fiotta
Daniele Marino