Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Eugeniusz Cybrow "Wszystko jeszcze przed nami!" 2006

opublikowane: 16 lis 2012, 12:58 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 13:52 ]
     Eugeniusz Cybrow (Eugene Tsybrov / Женя Цыбров) urodził się w Moskwie w 1996 r. Jest synem Ireny Cybrowej, która zawodowo zajmuje się muzyką. W dniu szóstych urodzin mały Żenia dostał od rodziców syntezator i zaczął komponować. Napisał między innymi piosenkę "Wyspa Gdzietotam" (Остров гдетотам) do wiersza Borisa Zakhodera. Dzięki niej wygrał w 2002 r. wycieczkę do Paryża w znanym rosyjskim programie muzycznym "Wschodząca gwiazda" (Восходящая звезда). W ciągu kilku następnych lat wystąpił w dziesiątkach programów telewizyjnych, reklam, festiwali muzycznych i konkursów. W wieku 10 lat zaczął nagrywać dla wydawnictwa z muzyką edukacyjną Vest-TDA. Część piosenek napisał sam, inne wraz z mamą. Wydał łącznie około 6 albumów. W 2010 r. został jednym z bohaterów filmu dokumentalnego "Moje dziecko - mały geniusz" (Мой ребенок - вундеркинд). 
     Na stronie Moi chłopcy zostaną zrecenzowane łącznie trzy albumy Żeni Cybrowa: "Wszystko jeszcze przed nami!" (Все еще впереди!) nagrany w wieku 10 lat, "Ja słyszę muzykę" (Я слышу музыку) nagrany w wieku 11 lat i "Dobry świat" (Мир добра) nagrany w wieku 12 lat. Poniżej można przeczytać o pierwszym z nich:

     "Wszystko jeszcze przed nami!" (Все еще впереди!) to debiutancki album Eugeniusza Cybrowa. Wcześniej tylko jeden utwór "Uśmiech mamy" (Мамина улыбка) ukazał się w pewnej kompilacji najlepszych piosenek dla dzieci. Utwór ten jest jednocześnie zawarty na tym albumie, jako pierwsza piosenka.
     Piosenki mają różnorodną tematykę. Łączy je to, że mają one zastosowanie szkolne. Część z nich to utwory o charakterze patriotycznym, inne mówią o wakacyjnym odpoczynku, jest też wspomniana piosenka poświęcona mamie. Są one przeznaczone do śpiewania przez dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na płycie są zawarte podkłady muzyczne wszystkich dwunastu piosenek.
     Żenia miał podczas nagrywania tego albumu 10 lat. Jego głos ma czystą, przenikliwą barwę i dość małe możliwości, ale bardzo przyjemne brzmienie. Jest to szczególnie słyszalne w piosenkach, w których musiał go wysilić i zaśpiewać wysoko. Podczas niewielu z nich towarzyszą mu chórki, które na szczęście są ledwo słyszalne i nie zagłuszają chłopięcego wokalu. Całość sprawia bardzo sympatyczne wrażenie. Można się o tym przekonać słuchając fragmentów dwóch najlepszych utworów: "Afryka" i "Moskwa":

1      Мамина улыбка (Uśmiech Mamy)
2      Каникулы (Wakacje)
3      Удивительный ребенок (Niezwykłe dziecko)
4      Лето (Lato)
5      Африка (Afryka)
6      К морю (Nad morzem)
7      Москва (Moskwa)
8      Россия (Rosja)
9      Солдаты войны (Żołnierze wojny)
10    Песня о дружбе (Piosenka o przyjaźni)
11    Школьный вальс (Szkolny walczyk)
12    Красно-Солнышко (Czerwone słońce)
Comments