Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Eugeniusz Cybrow "Ja słyszę muzykę" 2007

opublikowane: 22 lis 2012, 14:57 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 13:42 ]
     Podobnie jak debiutancka płyta Żeni Cybrowa "Wszystko jeszcze przed nami!" ta również jest albumem totalnym. Młody kompozytor jest autorem zarówno tekstów, jak i aranżacji oraz śpiewa we wszystkich utworach. Melodie są proste, słychać że wyszły spod ręki chłopca. Głównym instrumentem jest keyboard.
     Niestety w przeciwieństwie do debiutu nie ma na niej tylu prostych, uroczych i zabawnych piosenek. Album zyskał za to na głębi - rozwija się bardzo wolno, ale jest urzekająco poetycki, a głos wokalisty czysty i dźwięczny. Słucha się go z przyjemnością.
     Głos chłopca jest zdecydowanie "młodszy" w utworach "Zimowa piosenka" oraz "Dzieci i wojna". Prawdopodobnie są to odrzuty z poprzednich sesji, ale być może nagrania po prostu wypadły w momencie, kiedy głos chłopca się zmieniał.
     Tytułowy utwór "Ja słyszę muzykę" zamieszczono na samym końcu. Jest to jeden z najciekawszych utworów. Słuchając go aż trudno uwierzyć, że płyta jest przeznaczona do użytku szkolnego. Nie sposób sobie wyobrazić, żeby jakikolwiek uczeń zaśpiewał ją na szkolnej uroczystości, z takim zapałem i uczuciem jak jedenastoletni Eugeniusz. Album ten jest rodzajem wprawki. Eugeniusz Cybrow pokazuje pełnię swoich umiejętności na trzecim albumie "Dobry świat".

Zapraszam do posłuchania fragmentów utworów "Ja słyszę muzykę" i "Moja mama":


1      Школьная страна (Szkoła)
2      Спасибо, учителя! (Dziękuję, nauczyciele!)
3      Мой Моцарт (Mój Mozart)
4      Минуты (Chwile)
5      Полет мечты (Lot marzeń)
6      Моя мама (Moja mama)
7      Снежинки (Płatek śniegu)
8      Зимняя песенка (Zimowa piosenka)
9      Москва (Moskwa)
10    Дети и война (Dzieci i wojna)
11    Я слышу музыку (Ja słyszę muzykę)
Comments