Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Eugeniusz Cybrow "Dobry świat" 2008

opublikowane: 26 lis 2012, 14:32 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 27 sty 2013, 13:27 ]
     Trzecia płyta Eugeniusza Cybrowa jest prawdopodobnie najlepsza ze wszystkich. W przeciwieństwie do poprzednich albumów "Wszystko jeszcze przed nami!" i "Ja słyszę muzykę" nie ma w niej zbyt wiele typowo szkolnych piosenek. Jakość dźwięku jest znacznie lepsza, a piosenki bardziej przebojowe. Tematyka letnia, marzycielska. Chłopiec śpiewa o rycerzach, królewnach i przygodach. Album ten przypomina trochę klimatem "Królestwo dobroci" Piotrusia Teslenki.
     Na nadruku płyty podano wiek chłopca - 12 lat, ale tak naprawdę nagrania pochodzą z różnych okresów. Na niektórych Żenia brzmi, jakby miał zaledwie dziewięć lat (uroczy utwór "Żyrafa Aneta"). Piosenki z głosem dojrzalszym sąsiadują ze śpiewanymi przez malucha. Te urozmaicenia nadają płycie niezwykłego uroku. Jest to jedna z tych magicznych płyt, które słucha się w natchnieniu i nawet nie wiadomo, kiedy się kończy w odtwarzaczu.
     Głos chłopca znacznie się rozwinął. W wieku 12 lat brzmi fantastycznie. Z przyjemnością można obserwować, jak się zmienia w czasie.
     Na razie jest to ostatnia z płyt Eugeniusza Cybrowa omówiona na portalu Moi chłopcy. Nagrał on jednak kilka płyt więcej. Kiedy uda się kupić pozostałe, to również się znajdą tu ich omówienia.Zapraszam do posłuchania fragmentów dwóch utworów: "Żyrafa Aneta" i "Komputery":

1     Мир детской сказки и добра (Świat bajek, dzieci i dobra)
2     Рыцарский турнир (Rycerski turniej)
3     Жирафенок Анюта (Żyrafa Aneta)
4     Взрослые и дети (Dorośli i dzieci)
5     Родителям (Rodzice)
6     Сентябрь (Wrzesień)
7     Компьюте (Komputery)
8     Белые ночи (Białe noce)
9     Александровский сад (Ogród Aleksandra)
10   Золотая Россия (Złota Rosja)
11   Память (Pamięć)
Comments