Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Demis Haneveer "Het leukste moment" 1994

opublikowane: 24 gru 2012, 16:36 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 23 sty 2018, 14:21 ]

     Demis Haneveer urodził się 25 maja 1982 roku w Tilburgu - średniej wielkości mieście w Holandii. Zbieżność jego imienia z Demisem Roussosem nie jest przypadkowa. Ojciec chłopca był wielkim fanem greckiego śpiewaka i nadał synowi imię na jego cześć. Mężczyzna uwielbiał także "Koty" i inne musicale. Zachęcał synka do śpiewania popularnego repertuaru.
     Demis prawdopodobnie już w młodziutkim wieku występował na klubowych scenach w rodzinnym mieście. Został zauważony przez holenderskiego piosenkarza Marcela Elisena (znanego pod scenicznym pseudonimem Mike Edwards). 
Dwudziestokilku- letni mężczyzna odegrał sporą rolę w karierze malca. Po prawej stronie Mike i Demis na zdjęciu z lat dzie- więćdziesiątych.

     Jest bardzo niewiele informacji o dziecięcych sukcesach Demisa. Użytkownik YouTube vulpesvideo zamieścił parę ciekawych filmów z udziałem małego śpiewaka. Poniższe nagranie datowane jest na wiosnę 1994 i jest to "Waarom mamma" (cover utworu "Ben" Michaela Jacksona):

     Większość piosenek na płycie "Het leukste moment" to popularne standardy przełożone na język holenderski. Cztery piosenki są autorstwa duetu Jerry Leiber & Mike Stoller. Autorem piosenki "Ode aan Mike" (Oda do Mike'a) jest sam ojciec Demisa (oznaczony jako F. Haneveer). Płyta została wydana głównie dzięki wysiłkom grupy osób z Tilburga. Marcel Elisen jest autorem większości aranżacji. Album "Het leukste moment" został wydany w czerwcu 1994 roku, nakładem wytwórni płytowej DiscoSound.
     Chłopiec śpiewa w bardzo emocjonalny sposób, na szczęście nie zanadto emfatyczny. Podczas nagrań miał ok. 11 - 12 lat. Brzmi lekko i sympatycznie. Ze zdjęć patrzy na nas uśmiechnięty jedenastoletni młodzieniec o nieco pucułowatej twarzy i z charakterystycznym pieprzykiem na prawym policzku. Ma też równo ścięte jasne włosy i grzywkę opadającą na czoło.
     Oprócz tej płyty młody artysta wydał też kilka singli i długogrający album. Była to odpowiedź na sukces telewizyjny, odniesiony już w wieku nastoletnim. Jako piętnastolatek, Demis porzucił śpiew na rzecz nowej pasji - klubowej muzyki elektronicznej (został didżejem). Zdjęcia do niniejszego artykułu zaczerpnięto z jego profilu muzycznego na Hyves.nl (http://demis-haneveer.hyves.nl/)
fot. A. Damen, Tilburg
Lista utworów:

1      Het leukste moment
2      Ik ben verliefd
3      Als ik de lotto won
4      Opa
5      Blijf bij mij
6      Huiswerk
7      Ode aan mike
8      Mijn lievelingskostje
9      Mijn hond en ik
10    Ik wil eruit
11    Ik hou van jou
12    Jij bent alles voor mij
13    Waarom mamma
14    Als ik groot ben