Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Declan Galbraith "Declan" 2002

opublikowane: 18 kwi 2013, 13:17 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 18 kwi 2013, 13:35 ]
Okładka płyty CD "Declan" Declana Galbraitha

     Declan Galbraith urodził się 19 grudnia 1991 roku w Hoo St Werburgh. Jest to wieś w Anglii, w hrabstwie Kent. Chłopiec od wczesnego dzieciństwa stykał się z muzyką na festiwalach Fleadh Cheoil, na które zabierał go dziadek. Obracał się w tym okresie w kręgu kultur irlandzkiej i szkockiej, z których wywodzili się jego rodzice. Ojciec Declana był także pół-profesjonalnym muzykiem, co miało znaczący wpływ na jego rozwój muzyczny.
     Declan po raz pierwszy wystąpił publicznie w wieku 7 lat na dorocznym Dickens Festival w Rochester. Wkrótce potem zaczął występować w lokalnych konkursach talentów, w których zwyciężył co najmniej 15 razy. Został zauważony przez wytwórnie muzyczne i podpisał kontrakt z EMI. Zaczął śpiewać piosenki z repertuaru klasycznego tj. "Walking in the Air", "Amazing Grace". Jego najbardziej znanymi występami z tego okresu było zaśpiewanie z chórem St Paul's Cathedral z okazji jubileuszu Elżbiety II i podczas koncertu Eltona Johna.
     Debiutancką płytę "Declan" poprzedził singiel "Tell Me Why". Poniżej do obejrzenia w wersji wideo:


     Płyta "Declan" utrzymana jest w stylu nazywanym czasem easy-listening. Łatwa w odbiorze, lekka muzyka; choć wzbogacona śpiewem na wysokim poziomie, to jednak brzmi popowo i nieciekawie. To, co wyróżnia tą płytę to czysty, donośny i pełen emocji głos Declana.

Zapraszam do posłuchania fragmentu utworu "Imagine":

1      Danny Boy
2      Carrickfergus
3      Imagine
4      I'll Be There
5      It All Begins With Love
6      Your Friend
7      Love Can Build A Bridge
8      Mama Said
9      Till The Day We Meet Again
10    Amazing Grace
11    Circles in the Sand
12    Angels
13    Tell Me Why
14    Twinkle Twinkle Little Star

dziesięcioletni Declan Galbraith