Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Damien Archangeli "Le Noël des mamans" 1983

opublikowane: 8 lut 2013, 07:34 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 19 lut 2013, 13:06 ]

     Damien Archangeli urodził się 17 kwietnia 1972 r. w Belfort, małej miejscowości we Francji, położonej niedaleko granicy z Niemcami i Szwajcarią. Jego mama pochodziła z Francji, a ojciec był Portugalczykiem. Chłopiec wychowywał się z siostrą imieniem Deborah.
     Damien śpiewał od trzeciego roku życia, w wieku 7 lat występował już na scenie. Podczas jednego z występów został zauważony przez łowcę talentów wydawnictwa muzycznego Carrère i dostał się pod opiekę muzyka i producenta Pascala Auriata. W latach 1982 - 1985 wydał 5 singli, które sprzedały się we Francji w łącznym nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy. Później jego kariera załamała się, prawdopodobnie na skutek złej polityki wydawcy.
     Chłopiec ma ładne delikatne rysy twarzy, ciemne opadające na skronie umiarkowanie długie włosy i uroczy uśmiech. Jest też posiadaczem donośnego głosu, ale o łagodnym i bogatym brzemieniu. 
     "Le Noël des mamans" to jego drugi singiel, wydany na fali sukcesu "E.T. Petit Copain De La Nuit" nagranego w wieku 10 lat. Został zarejestrowany rok później, kiedy chłopiec miał ok 11 lat. Singiel ten zawiera dwie piosenki - tytułową "Le Noël des mamans" i "Super Damiano". Album prawdopodobnie został wydany w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Był dosłownie rozchwytywany - sprzedano około 1,8 miliona egzemplarzy.

Jeden z występów w telewizji promujących piosenkę "Le Noël des mamans":

1      Le Noël des mamans
2      Super Damiano

źródło: strona Damiena Archangeliego http://archangeli.free.fr/biographie.html

Wszystkie single Damiena:

1982 - E.T. Petit Copain de la Nuit
1983 - Le Noël des mamans
1984 - Viens Maman, on va Dancer