Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Dalton Cyr - "I'll Be There" 2012

opublikowane: 30 mar 2014, 15:05 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 25 maj 2014, 05:23 ]
okładka CD Dalton Cyr I ll Be There 2012

     Dalton Cyr urodził się 21 lipca 2000 r. w Jacksonville na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Lubił śpiewać już w wieku trzech lat, ale był nieśmiałym dzieckiem i miał duże problemy z przezwyciężeniem tremy. W wieku ośmiu lat zaczął grać na gitarze, brał również udział w próbach miejscowego chóru. Kiedy miał mniej więcej 9 - 10 lat udało mu się wreszcie przełamać strach przed występami scenicznymi i podczas przesłuchań zdobył role w kilku musicalach. Wkrótce zaczął też pobierać lekcje śpiewu u Lorny Greenwood. W międzyczasie wystąpił także w konkursie pisania piosenek, dzięki któremu nauczył się komponować własne utwory.
     W grudniu 2011 roku Dalton rozpoczął współpracę z Hollywoodzką manager Irene Dreayer, która pomogła mu nagrać solowy album. Początkowo Dalton chciał napisać 25 - 30 piosenek, musiał jednak ograniczyć liczbę pomysłów do kilku najlepszych. Album powstawał kiedy chłopiec miał około 11 lat, przy współpracy między innymi ze znanym producentem Paulem Foxem i piosenkarką Jess Furman.
     Solowy CD "I'll Be There" został wydany tuż przed dwunastymi urodzinami Daltona. Zawiera 11 niezbyt długich utworów (ich łączny czas trwania to około pół godziny), w tym kilka wcześniejszych singli młodego piosenkarza: "The Way It Should Be", "Always", "Whisper" i tytułowy "I'll Be There". Jego największą zaletą, oprócz chwytliwych popowych tekstów w rockowych aranżacjach, jest magiczny głos nastolatka, który szybko przysporzył mu setki fanów na całym świecie.

Lista utworów:

1     Upside Down
2     The Way It Should Be
3     You're Not Alone
4     I'll Be There
5     Not Too Young
6     Whisper
7     Always
8     Tonight
9     Someday I'll Find Love
10   Falling
11   Come Back

Dalton Cyr 2012