Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Cristian Grisafi - "Mi piaci tu" 2015

opublikowane: 24 gru 2018, 15:57 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 24 gru 2018, 16:19 ]
Cristian Grisafi Mi piaci tu

     Cristian Grisafi jest drugim Sycylijskim wykonawcą, którego omawiamy na stronie po Gianpaolo Risi. Mający obecnie około siedemnastu lat wykonawca urodził się ok. 2002 roku. Pochodzi jednej z największych aglomeracji we Włoszech - liczącego ponad pół miliona mieszkańców Palermo.
     Chłopiec wydał swój debiutancki album w małej niezależnej wytwórni efemerydzie Flash Music. Płyta "Mi piaci tu" ujrzała światło dzienne na początku marca 2015 roku, choć materiał powstawał prawdopodobnie jeszcze w 2014. Oficjalne wideo Cristiana zatytułowane tak samo jak tytułowa piosenka z późniejszego albumu zostało opublikowane 7 lipca 2014 roku. Film osiągnął już ponad 670 tysięcy wyświetleń na YouTube:


    Jak każdy nastolatek Cristian jest fanem piłki nożnej, lubi wychodzić ze znajomymi, ale jego prawdziwą pasją jest śpiewanie. Chłopiec zaczynał karierę od występów w gronie rodziny i na konkursach talentów. Po wydaniu płyty koncertował w lokalnych klubach i podczas uroczystości takich jak śluby, chrzciny. Jeśli chodzi o śpiew jego mentorem podczas nagrywania płyty był Mario Di Stefano, który był autorem jego najbardziej znanej piosenki - "Mi piace tu". Mario Di Stefano jest znany z wydanej nakładem Sea Musica płyty zatytułowanej "Pazzo Di Te".
     Cristian podczas nagrań miał ok 11 - 12 lat. Modnie ostrzyżony, z koczykiem w uchu, uśmiecha się do widza z okładki swojej płyty. Chłopiec zachwyca sympatycznym melodyjnym głosem. "Mi piaci tu" to album na co najmniej kilka odsłuchań.
Cristian młody chłopiec śpiewa
Włoscy piosenkarze najmłodszego pokolenia:

Cristian Grisafi
Cosimo Fiotta
Daniele Marino