Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Cristian Castro - "Gallito Feliz" 2004

opublikowane: 10 lut 2016, 12:04 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 10 lut 2016, 12:09 ]
Cristian Castro Gallito Feliz 2004

     Cristian Sáenz Castro urodził się 8 grudnia 1974 roku w Meksyku. Jego rodzice to piosenkarka i aktorka Veronica Castro i komik Manuel "El Loco" Valdés. Z pomocą ojca, cioci Beatriz i babci zaczął Kristian Cristian Castrostawiać pierwsze kroki w show biznesie w bardzo młodym wieku wykonując swój pierwszy przebój - "Gallito Feliz", miał także własny program w radio "La Hora de Cristian".
     W wieku 7 lat wystąpił w telenoweli "El Derecho de Nacer" jako główny bohater Alberto w młodości. W wieku 10 lat spróbował swoich sił w 3 edycji festiwalu piosenki dla dzieci i młodzieży Juguemos a Cantar, ale nie przeszedł do finału. W 1992 wydał swój pierwszy album jako dorosły wykonawca, jego piosenki stały się hitem dyskotek i początkiem błyskotliwej kariery, dzięki której dziś jest jednym z najbardziej znanych meksykańskich piosenkarzy.
     Pierwsze nagranie Cristana to album pod tytułem "Kristian y sus Pollitas" z 1982 r. Płyta została wydana powtórnie na CD w 2004 r. Zawiera 10 utworów, których głównym tematem jest przyjście na świat Tohuí 21 lipca 1981 r. Tohuí to pierwsza panda urodzona w ogrodzie zoologicznym poza jej naturalnym środowiskiem, czyli Chinami. Zwierzątko stało się narodową atrakcją w Meksyku w latach osiemdziesiątych.

Lista utworów:

1      Gallito feliz
2      El juego de la botella
3      Ni fu, ni fa
4      El espacio Sideral
5      Tohuí
6      La bomba del panda
7      Estudiar
8      La niña de al lado
9      El bolerito
10    Pepe panda