Muzyka‎ > ‎Muzyka popularna‎ > ‎Młodzi piosenkarze‎ > ‎Albumy solowe‎ > ‎

Billy Gilman "Classic Christmas" 2000

opublikowane: 17 gru 2012, 14:47 przez c.gontkiewicz@gmail.com

     Album "Classic Christmas" jest już uznawany, zgodnie z tytułem, za klasyczny. Singiel "Warm and Fuzzy" zdobył wysokie pozycje w notowaniach przebojów, a sama płyta osiągnęła 42 miejsce na liście najlepiej sprzedających się nagrań w USA "Billboard 200". Jest to druga płyta Billy'ego, wydana niemal natychmiast po sukcesie debiutanckiego "One Voice" (z czerwca) na święta 2000 roku.
     Aranżacje popowe, śpiew z elementami country i soul. Urzekający, zdecydowany, mocny głos z przyjemną wibracją. W podkładach można usłyszeć fortepian, gitarę, perkusję i wiele orkiestrowych instrumentów, co nadaje całości niepowtarzalnego brzmienia.
     Głos chłopca jest niemal doskonały, może poza nieco nosowym brzemieniem. Jest tak wspaniale wyszkolony, że łatwo go pomylić z kobiecym wokalem. Ale najważniejsze jest to, że Billy wkłada w to, co robi, mnóstwo ciepłych uczuć i słuchając go, można się domyśleć, że śpiewa z uśmiechem na ustach.

     We wkładce dołączonej do CD chłopiec ujawnia garść szczegółów o sobie. Zdradza między innymi, że jego marzeniem jest wygrać Nagrodę Grammy. Ma suczkę wabiąca się Abbie i konia Tinę. Śpiewa od trzeciego roku życia, a pierwszy publiczny występ miał miejsce na festiwalu Swamp Yankee Days w wielu ośmiu lat. W szkole najbardziej lubi język angielski. Jego przezwisko to "Duże Usta" (org. "Gig Mouth"). Lubi kurczaka, pizzę i hamburgery. W czasie wolnym jeździ na rolkach, łowi ryby i gra w bowling. Jego ulubionym filmem jest komedia z 1998 r. "Dziwna para 2", a ulubioną aktorką Courtney Cox. Na wakacje chciałby pojechać na ciepłą wyspę Maui z archipelagu Hawajów. 
     Do jego zawodowych planów należało zakupienie autokaru, którym mógłby podróżować z występami po całych Stanach Zjednoczonych i stworzenie studia nagrań we własnym domu, żeby nie musieć tak często jeździć do Nashville (1000 mil odległości).

Poniżej można posłuchać ostatniego utworu z płyty "Classic Christmas": zachwycającego "O Holy Night". Aby usłyszeć dźwięk w wysokiej jakości, należy wybrać opcję HD:

1      White Christmas
2      Warm & Fuzzy
3      Winter Wonderland
4      The Christmas Song
5      Theres A New Kid In Town
6      Jingle Bell Rock
7      Rockin' Around the Christmas Tree
8      Angels We Have Heard On High
9      Silent Night
10    Away in a Manger
11    Sleigh Ride (duet with Charlotte Church)
12    O Holy Night
Comments