Strona główna‎ > ‎O stronie‎ > ‎Artykuły‎ > ‎

Internetowe źródła informacji o chłopcach

opublikowane: 30 sty 2012, 12:20 przez c.gontkiewicz@gmail.com   [ zaktualizowane 14 gru 2017, 01:03 ]
     To jest wykaz stron internetowych, które mogą być pomocne przy wyszukiwaniu ciekawych materiałów. Jest to zbiór ponad pięćdziesięciu witryn w językach angielskim, francuskim, rosyjskim, niemieckim, hiszpańskim, chińskim i japońskim, które mają największą wartość informacyjną.

Filmy

Rare Film Finder - największa na świecie baza danych dotycząca dzieci w kinie. Tworzona nieustannie od połowy 2004 roku. Współtworzona wraz ze stronami Children in Cinema (+blog), Children in Media oraz Childhood in Art (patrz niżej w "Sztuki piękne"). Zawiera 37321 rekordów filmów (stan na dzień 07.01.2013) i nieco mniejszą ilość rekordów aktorów w wieku od 0 do 18 lat. Jej głównym źródłem jest IMDb, ale zawiera też unikalne treści np. oryginalne tytuły filmów pisane cyrylicą i program telewizyjny kilkunastu europejskich stacji (Austria, Białoruś, Czechy, Francja, Polska, Niemcy, Węgry, Łotwa, Norwegia, Rumunia, Rosja, Szwecja, Szwajcaria i Ukraina) dostępnych drogą satelitarną.

Le Petit Malicieux - imponujący rozmiarami i założeniami francuski portal o chłopcach. Rozwijany nieustannie od 2001 r. Mimo, że można w nim znaleźć wiele poleceń muzyki i książek, a nawet zdjęcia, to główną zawartość stanowi kino. Jego autor, Martial Brongniart, zgromadził zrzuty ekranu z ponad 2000 filmów. Na blogu Chatouilles od września 2006 roku informuje o nowych treściach w witrynie i publikuje program telewizyjny dla stacji francuskich.

Casper World - niemiecki portal, ale o charakterze międzynarodowym. Publikuje program telewizyjny dla stacji niemieckich - wybrane filmy i odcinki seriali telewizyjnych. Posiada galerie dobrej jakości zdjęć. Silnie rozwijany w latach 2000 - 2009, obecnie trochę zaniedbany, ale wciąż zawiera dużą ilość danych. Wraz ze stroną funkcjonuje prężne forum.

Boy Actors - brytyjska baza danych o chłopięcych aktorach z funkcjami społecznościowymi. Tworzona od marca 2008 r. Gromadzi informacje o 3159 filmach - 1074 z nich zawiera galerie zdjęć (stan na dzień 07.01.2013). Jej zaletą jest to, że filmom często towarzyszą oceny, bądź krótkie recenzje.

Classic Movie Kids - strona poświęcona dziecięcym gwiazdom klasycznej ery hollywoodzkiego kina. Zawiera skany zdjęć (także autografów) młodych aktorów z czasów czarno-białych filmów. Założona jako Child Film Stars Photo Gallery na platformie GeoCities jeszcze w latach dziewięćdziesiątych.

Stars en herbe - zawiera program telewizyjny francuskich stacji telewizyjnych, nowości kinowe i DVD oraz zapowiedzi filmów z udziałem francuskich aktorów dziecięcych.

Дети в кино - rosyjskojęzyczna baza danych dotycząca dzieci w kinie. Zawiera życiorysy i filmografie młodych aktorów z całego świata.

Kids Short Film - filmy krótkometrażowe z udziałem dziecięcych aktorów - grupa na Vimeo.

Shi Jie Tong Xing (世界童星) - chińska strona o chłopcach w światowym kinie.

Teen Idols 4 You - dążąca do kompletności baza zdjęć i screenshotów nastoletnich aktorów.

French Young Actor - francuski blog poświęcony dziecięcym aktorom z Francji. Ok. 833 biogramy.

thefilm500 - japoński blog z recenzjami interesujących filmów.

Ztams - młodzieżowi idole od lat sześćdziesiątych do współczesności (zawiera skany tzn. pin-ups)

Fora i społeczności

Blizzard Kid - rosyjskojęzyczne forum działające nieprzerwanie od 17 września 2007 r. Zawiera ponad 7170 tematów (stan na dzień 07.01.2013). Większość z nich jest ilustrowana. Można je traktować jako bazę informacji o tym, co było i jest dostępne w Internecie.

The Vending Machine - anglojęzyczne forum uruchomione 24 marca 2014 r. przez danielrr.movies (Dani73). Następca działających wcześniej The Boy Scouts (ok. 2010 r.), prowadzonego przez Zaphoda Reel Boys (w latach 2011 - 2012), prowadzonego przez Theriota SKiE i prowadzonego przez sagitta46 The Wild Boys (od 2012 do 4 kwietnia 2014 r.).

Kids in Cinema - chińskie forum poświęcone młodym aktorom. Istnieje od 2012 roku i ma ponad 6000 użytkowników i  125000 postów (stan na dzień 27.04.2015).

Enfance au cinema - francuskie forum, ok. 50 członków, poświęcone kinematografii z chłopcami, zawiera również tematy o muzyce.

Boy art world - rosyjskie forum o młodych artystach i sztuce zogniskowanej wokół chłopców.


Filmy - sklepy

Childhood Visions Movie Club (CVMC) - amerykańska internetowa wypożyczalnia filmów z udziałem chłopców założona w 1997 roku. Koncentruje się na tematyce "coming of age" - miłości i pierwszych doświadczeniach seksualnych. Często zawiera unikalne galerie zdjęć, ale zazwyczaj niskiej jakości. Część zgromadzonych materiałów pochodzi z forów, wiele innych to materiały przetransferowane bezpośrednio z VHS.

CMV Laservision - niemiecki dystrybutor filmowy, specjalizuje się w klasycznych filmach o tematyce młodości i dorastania.

Starboy.de - nowości DVD i Blu-ray w Niemczech.

Muzyka

The Boy Choir & Soloist Directory (BCSD) - największa na świecie baza danych o młodych chłopięcych chórzystach, piosenkarzach i wykonawcach. Zawiera listy chórów chłopięcych i chłopięco - męskich, wykazy ich nagrań, krótkie życiorysy wykonawców (szczególnie solistów), kalendarze koncertów oraz tytuły książek i filmów z udziałem chórów i młodych piosenkarzy. Kompletuje informacje o nagraniach z przekroju całego XX wieku - często są to stare dyski winylowe. Zakres wieku jest szeroki - od 3 do 17 roku życia. Stroną o podobnym charakterze jest klub Treble.ru

Kids' Music - rosyjski portal funkcjonujący od 2009 r. 29 kistopada 2012 zyskał nowy wygląd i dwie wersje językowe - rosyjską i angielską. Uruchomiono konto twitter @kidsmusicen i umożliwiono dodawanie artystów, albumów, zdjęć i muzyki przez samych użytkowników. Przy stronie funkcjonuje forum, które ma ponad 2 tys. użytkowników. Strona często służy do autopromocji młodych artystów z rosyjskich grup artystycznych.

Kids Vocal - francuski blog założony 11 stycznia 2006 roku. Zawiera skany okładek i krótkie opisy ok. 1600 płyt CD, DVD i VCD (stan na dzień 07.01.2013) wydawanych przez dziecięcych artystów z całego świata. Omawia też konkursy talentów i programy rozrywkowe (najczęściej francuskie) z udziałem dzieci. Wyłącznie muzyka popularna / pop.

Poetic Minors - strona z najbardziej aktualnymi poleceniami młodych artystów z całego świata.

Young Singers 4 You - chińska strona o młodych piosenkarzach założona w 2003 roku. Oprócz informacji o zachodnich wykonawcach zawiera całą sekcję o rodzimych młodych artystach - Młodzi Śpiewacy z Tajwanu i Chin. Przy stronie funkcjonuje też forum.

Solo lads - powstała w 2015 roku nowa strona z poleceniami teledysków i filmów z YouTube, prowadzona równolegle z kanałem na Twitterze @SoloLads

Boy Soprano Museum - japońska strona z informacjami na temat nagrań i koncertów w wykonaniu chłopców, jedna z najstarszych w sieci, powst23 września 2001 r. i jest wciąż aktualizowana.

sound's Library - japońska baza danych na temat solistów i chórów chłopięcych


Kids Hits - rosyjska stacja radiowa z dziecięcymi przebojami. Plik m3u można ściągnąć tu (192 kbps).

Young Artists - holenderska strona o nastoletnich piosenkarzach gromadząca przede wszystkim wideo z You Tube, oprócz holenderskiej wersji strony funkcjonuje także edycja międzynarodowa po angielsku.

Música Infantil - por siempre niños - hiszpański blog o muzyce w wykonaniu dzieci, przede wszystkim tej z lat 70-tychi 80-tych na dyskach winylowych.

Marcel B - francuska strona poświęcona młodym śpiewakom i chórom.

Rivenmaster's Place - portal internatowy o wschodzących gwiazdach muzyki (wersja archiwalna tu)

Muzyka - sklepy

Alpha Antiquarian Discs (kopia) - nieistniejący brytyjski sklep internetowy specjalizujący się w nagraniach młodych śpiewaków z egzotycznych zakątków świata, w jego katalogu zgromadzono ponad 800 CD, VCD, DVD. W 2014 roku został wznowiony jako chrześcijańska wytwórnia muzyczna.

Pascal Moré Musikvertrieb - niemiecka strona z wybranymi CD i DVD chórów chłopięcych i młodych talentów.

Książki


Unmedia24 - niemiecka strona z linkami do Amazon z poleceniami książek o tematyce dzieciństwa i dorastania.

Dział z książkami na portalu Petit Malicieux (powieści, głównie francuskie) żeby zobaczyć tytuły należy kliknąć "Liste complète".

Dział z e-bookami na forum The Vending Machine (współczesne powieści o nastoletnich gejach).

Lista książek z linkami do księgarni internetowej Amazon w katalogu Boylinks.org (współczesna powieść brytyjska oraz nieliczne tłumaczenia).

Książki polecane przez Greka Gnothe (wychowanie, kultura, socjologia).

Reklamy

Media Kid Vids - strona udostępniająca krótkie klipy filmowe z seriali, filmów i programów rozrywkowych oraz reklamy z młodymi aktorami i aktorkami. Powstała 10 marca 2007 r. Zawiera 4515 reklam z amerykańskiej telewizji w formatach mpeg, avi i mp4 (stan na dzień 21.05.2013).

Otokonoko moe (男の子萌え) - japoński blog prowadzony od stycznia 2008 r. z najświeższymi informacjami o chłopięcych aktorach z kraju kwitnącej wiśni. Zawiera zdjęcia z japońskich reklam, filmów, programów popularnych i innych produkcji telewizyjnych.

Portale ogólno-tematyczne

Reel Boys - blog złożony 20 grudnia 2016 roku przez Zaphoda. Filmy, krótkie metraże, anime, e-booki.

The Sky Kid - zawiera recenzje książek, filmów i płyt młodych piosenkarzy. Skupia się na filmach o tematyce wkraczania w dorosłość ("coming of age"), także krótkometrażowych. Jego twórca jest Bułgarem.

blogi Endyra - Endyr pochodzi z Waikiki na Hawajach, stworzył szereg blogów na platformie Blogger: Angel Watchers (luty 2011 -) Endyr's Movie Theater (czerwiec 2011 -) i kilkanaście innych.

Sztuki piękne

I AM A CHILD | children in art history - blog o dzieciach w malarstwie prowadzony przez Włocha Marco Regali. Istnieje od 2009 roku i jak dotąd zgromadzono na nim reprodukcje dzieł ponad 2400 malarzy i ilustratorów (stan na dzień 20.03.2013).

http://www.childhoodinart.org/ - prezentuje wybrane prace artystów podejmujących tematykę dzieciństwa. Oprócz malarstwa i rysunku zawiera też rzeźbę i współczesną fotografię artystyczną.

Historia, moda i taniec

Historical Boys' Clothing - wszechstronne omówienie sposobów ubierania chłopców i kwestii wychowawczych w różnych kulturach i okresach historycznych. Strona tworzona co najmniej od sierpnia 1998 r. przez byłego nauczyciela brytyjskiej płatnej szkoły z internatem dla dzieci od 8 do 13 lat. Najważniejsze działy: styl ubierania się chłopców w poszczególnych krajach, kostiumy postaci literackich, szkolne mundurki, dziecięcy strój marynarski, niemieckie skórzane spodnie na szelkach (lederhosen), krótkie spodenkichłopcy i taniec.

Bib Overalls - chłopcy w kostiumach / ogrodniczkach.

Boys and Ballet - wszystko o chłopcach i balecie.